OFICIAL | Edinson Cavani pleacă de la PSG! Ofertă uriaşă după 200 de goluri marcate în 301 meciuri

Antena Sport Publicat: 13 iunie 2020, 17:47

Comentarii
OFICIAL | Edinson Cavani pleacă de la PSG! Ofertă uriaşă după 200 de goluri marcate în 301 meciuri

Edinson Cavani pleacă de la PSG

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

"A fost o decizie foarte dificilă, dar, da, ne apropiem de final. Poate că am greşit, nu ştiu, niciodată nu există un moment perfect", a spus Leonardo, citat de L`Equipe. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Edinson Cavani, golgheterul all-time al clubului

Ajuns la 33 de ani, Cavani este cel mai bun marcator din istoria clubului. "El Matador" şi-a trecut în cont 200 de goluri, în 301 meciuri disputate pentru PSG. El şi-a adjudecat şi 19 trofee, în 7 sezoane.

Edinson Cavani o va părăsi pe PSG în vara acestui an și se va transfera la Inter Milano, anunță jurnaliștii de la Football Italia, care citează publicația Mediaset.

Pentru Cavani ar fi o revenire spectaculoasă în Serie A. El a mai evoluat pentru Palermo și Napoli înainte să se transfere în campionatul Franței. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:17

Revenire importantă la Dinamo pentru barajul cu FCSB / FC Botoșani. Anunțul lui Andrei Nicolescu

0:22

Russell, gata de o nouă luptă cu Antonelli după ce a obținut pole-ul pentru cursa din Canada: “Știm ce avem de făcut”

0:09

Daniel Pancu, dezvăluire şocantă! Cine a încercat să-i impună jucători în echipa de start: “Domnul r***t, el m-a sunat!”

0:00

VIDEOGeorge Russell va pleca din pole-position în Marele Premiu al Canadei. Cursa e duminică (LIVE VIDEO, 23:00)

0:00

Daniel Pancu, atac furibund la Varga şi Mureşan: “Dacă m-aş apuca eu să vorbesc, ferească Dumnezeu!” E aproape de Rapid!

23:44 23 mai

VIDEONorvegia – Suedia 3-2, la Campionatul Mondial de Hochei. Victorie fabuloasă în derby-ul nordic

1 UPDATEJucătorul lui Dinamo a negat informațiile privind plecarea sa după meciul cu “U” Cluj: “Nimic adevărat” 2 Şi-a anunţat retragerea din fotbal după barajul Chindia – Farul 3 Ioan Varga a făcut anunţul despre Edi Iordănescu la CFR Cluj la miezul nopţii 4 Daniel Pancu s-a înțeles cu Rapid! Toate detaliile mutării după două ore de negocieri cu Dan Șucu 5 Acţionari noi pentru Universitatea Craiova. Mihai Rotaru a dezvăluit totul: “Oameni cu decenţă” 6 Gigi Becali l-a sunat pe MM Stoica şi i-a decis soarta jucătorului de la FCSB: “I-am spus!”
Citește și