OFICIAL | Manchester City a dat lovitura pe piaţa transferurilor! "Noul Neymar" va evolua sub comanda lui Pep Guardiola

Dragoș Vasile Publicat: 23 aprilie 2021, 14:25

Comentarii
OFICIAL | Manchester City a dat lovitura pe piaţa transferurilor! "Noul Neymar" va evolua sub comanda lui Pep Guardiola

Kayky, noul jucător al lui Manchester City

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Aproape campioană în Premier League, Manchester City se pregăteşte deja pentru următorul sezon. Echipa lui Pep Guardiola l-a transferat pe Kayky, tânărul de 17 ani al lui Fluminense, văzut drept "următorul Neymar".

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Suntem încântaţi să anunţăm că am ajuns la o înţelegere cu Fluminese pentru transferul lui Kayky. Tânărul va rămâne împrumutat până la finalul sezonului", este anunţul făcut de Manchester City.

Şeicii lui Manchester City au plătit 10 milioane de euro pentru tânărul fotbalist, care va evolua pentru "cetăţeni" în următoarele 5 sezoane. De asemenea, aceştia au fost de acord ca brazilienii să păstreze o clauză de 20% dintr-un viitor transfer al lui Kayky. 

Reclamă
Reclamă

Atacantul de bandă dreapta este cotat de site-urile de specialitate la 2 milioane de euro. În actualul sezon, acesta a bifat 9 apariții la prima echipă a lui Fluminense, reuşind să marcheze 2 goluri şi să ofere o pasă decisivă. Kayky va evolua sub comanda lui Pep Guardiola începând cu 2022.

Premier League se răzbună pe cele 6 cluburi fondatoare ale Super Ligii Europei. Decizia luată de englezi

Una caldă, alta rece pentru Manchester City. "Cetăţenii" au dat lovitura pe piaţa transferurilor, însă au fost "taxaţi" după ce au decis iniţial să participe în Super Liga Europa.

Reclamă

Directorul general al Premier League, Richard Masters, i-a contactat, miercuri, pe conducătorii cluburilor Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool şi Manchester City pentru a le cere să renunţe la poziţiile lor în grupurile de lucru. Tottenham nu este reprezentat în niciunul dintre principalele comitete din Premier League.

Cele şase echipe din Premier League care au dorit să creeze această nouă competiţie s-au retras, marţi, din proiect, în urma unei reacţii intense din partea fanilor, a jucătorilor şi a guvernului britanic, precum şi a ameninţărilor cu interdicţii şi sancţiuni venite din partea FIFA şi UEFA.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:50

Conducerea Rapidului, prima reacție după discursul vulcanic al lui Daniel Pancu: „Inexplicabil”

15:25

Tragerea la sorți a play-off-ului Conference League | CFR Cluj, posibil duel „de foc”. Craiova și-a aflat și ea adversara

14:40

Carlos Alcaraz n-a mai jucat de aproape patru luni, dar a urcat în clasamentul ATP. Pe cine a depășit

14:21

Şi Federaţia Engleză de Fotbal urmează să retragă sprijinul pentru realegerea lui Gianni Infantino

14:20

Tragerea la sorți a play-off-ului Europa League | Universitatea Craiova a aflat cu cine ar putea juca

13:52

Oficial. FCSB a transferat un nou portar. Mutare surpriză făcută de Gigi Becali

1 „Mizerie în baie, păr pe chiuvetă…” Simona Halep, implicată într-un imens scandal 2 Englezii, verdict fără dubii după debutul lui Andrei Coubiș la Lincoln City: „Actorul principal” 3 „Se vede că e fotbalist”. Noul transfer de la Universitatea Craiova care l-a cucerit pe Florin Prunea 4 Ce i-a adus, de fapt, sfârșitul lui Mircea Lucescu. Nepotul acestuia a dezvăluit totul: „Ăsta este adevărul” 5 Oficial. Meciul CFR Cluj – U Cluj a fost amânat. Când a fost reprogramat de LPF 6 VIDEO„Nu știu cum a reușit”. Louis Munteanu, assist uluitor în MLS. Comentatorilor nu le-a venit să creadă
Citește și