Marius Șumudică a plecat de la Rizespor. "Ne-am despărțit de Marius Șumudică. Încheierea contractul a avut s-a făcut de comun acord. Dorim să-i mulțumim domnului Șumudică pentru serviicile oferite și să-i urăm succes în carieră", au anunțat turcii.
Marius Șumudică a anunțat că va pleca după înfrângerea cu Kayserispor
Marius Șumudică a anunțat că va pleca de la Rizespor încă de aseară, imediat după înfrângerea cu Kayserispor, scor 1-2.
Trei remize şi patru înfrângeri e palmaresul lui Marius Şumudică pe banca lui Rizespor. Echipa a ajuns pe poziţia a 16-a în competiţia internă şi mai are numai două puncte avans faţă de ocupantele locurilor retrogradabile
"Mulţumesc Turciei. Le mulţumesc fanilor şi conducerii clubului. Au avut încredere, dar astăzi cred că suntem la răscruce de drumuri. Îmi este rău de la stres. Nu vreau să-mi pierd viaţa pe bancă", a mai spus Şumudică, potrivit Malatyaguncel.
Marius Șumudică s-a îmbolnăvit în Turcia
”Am făcut Zona Zoster din cauza stresului. Mă voi vedea cu președintele. Cred că e momentul să ne oprim, să vină un antrenor turc, care cunoaște campionatul”, a spus Marius Șumudică.
- Marius Șumudică a plecat de la Rizespor
- Anunțul făcut de turci
- Europe Smash Sweden 2025 e live în AntenaPLAY (14-24 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Lionel Messi revine în lotul naţionalei Argentinei. Noul star al lui Real Madrid, convocat şi el
- Adrian Mutu, mesaj ferm după ce Dennis Man a fost transferat de PSV: “E un pas în faţă”
- Ianis Hagi a apărut într-un top inedit, cu nume mari precum Mario Balotelli, Azpilicueta şi Lucas Vasquez
- Edi Iordănescu poate da o lovitură colosală! E ademenit cu milioane de euro de un club din Emirate
- Unde ar putea ajunge românul Andrei Coubiş, legitimat la AC Milan! A fost făcut praf după amicalul cu Chelsea