OFICIAL | Neymar şi-a prelungit contractul cu PSG! Anunţul momentului în fotbalul mondial. Prima reacţie a starului brazilian

Dragoș Vasile Publicat: 8 mai 2021, 12:40 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:58

Comentarii
OFICIAL | Neymar şi-a prelungit contractul cu PSG! Anunţul momentului în fotbalul mondial. Prima reacţie a starului brazilian

Neymar a luat decizia finală în privinţa viitorului său

Update: E oficial. Neymar şi-a prelungit contractul cu PSG. Superstarul brazilian va evolua pe "Parc des Princes" până în 2025. Anunţul a fost făcut de francezi prin intermediul unui comunicat oficial.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Sunt fericit să continui aventura la PSG. Sunt foarte fericit la Paris şi mândru  să fac parte din această echipă şi să lucrez cu aceşti jucători, să fiu pregătit de un antrenor minunat şi să fac parte din istoria acestui club.

Acestea sunt lucrurile care m-au făcut să cred în proiect. Am crescut aici şi ca jucător, dar şi ca om. Sunt foarte fericit pentru prelungirea contractului şi sper să câştig cât mai multe trofee", a fost prima reacţie a lui Neymar, potrivit site-ului oficial al lui PSG.

Ştirea iniţială

Reclamă
Reclamă

Vedeta campioanei Franţei va semna prelungirea înţelegerii cu francezii şi va mai rămâne la Paris până în 2026, punând astfel capăt speculaţiilor potrivit căreia s-ar întoarce la Barcelona, anunţă L'Equipe. Decizia nu a fost uşoară, mai ales după perioada dificilă prin care trece PSG, însă şeicii au făcut tot posibilul pentru a îl convinge.

Neymar e decis să rămână pe "Parc des Princes", unde îl aşteaptă pe Leo Messi, iar noul contract ar urma să fie anunţat astăzi. Brazilianul este cel mai scump jucător al planetei. El a ajuns de la Barcelona la PSG, pentru 222 de milioane de euro, în urmă cu patru ani.

Neymar, cifre impresionante în tricoul lui PSG

Cotat la 110 milioane pe site-urile de specialitate, brazilianul are cifre impresionante la PSG. El a jucat în peste 110 meciuri până acum, în toate competiţiile. A marcat 85 de goluri şi a oferit peste 50 de pase decisive.

Reclamă

În Champions League, Neymar nu şi-a îndeplit marele vis cu PSG. După ce a pierdut finala anul trecut în faţa lui Bayern, brazilianul şi coechipierii săi au fost eliminaţi de Manchester City din semifinalele UCL.

PSG tremură în Franța! Neymar și Mbappe riscă să rateze și titlul, după eliminarea din Champions League

Lille s-a impus cu 3-0 la Lens și e lider în Ligue 1, cu două etape rămase de jucat. Burak Yilmaz a reușit o bijuterie de gol.

După victoria cu Lens, Lille s-a distanțat la patru puncte în fruntea ierarhiei din Ligue 1, cu două etape rămase de jucat. PSG este obligată să câștige ca să mai rămână în cursa pentru coroană.

Ar fi a doua oară în istoria recentă a lui PSG când parizienii ratează titlul. Din 2011 și până în prezent, echipa de pe Parc de Prince a terminat pe locul secund doar în 2017, când AS Monaco i-a suflat coroana.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:37

EXCLUSIV“Zici că a venit Ceauşescu”. Scandal la spital, după decizia luată în urma infarcturilor lui Mircea Lucescu

14:37

Absenţe importante la Universitatea Craiova pentru meciul cu CFR Cluj

14:08

„În astfel de cazuri, prognosticul e rezervat” Ce spun experții despre situația lui Mircea Lucescu

13:54

Mihai Stoichiţă: “Sunt într-o barcă în care pot să fiu doar debarcat!” Nu concepe plecarea de la FRF

13:51

Viktor Gyokeres își protejează imaginea. Gestul său de la goluri devine marcă înregistrată

13:44

Pep Guardiola și “mișcarea disperată” să își păstreze starul la Manchester City. Real Madrid stă “la pândă”

1 EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi” 2 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 3 O nouă plecare de la FCSB. Familia fotbalistului merge la Gigi Becali: “Trebuie să intervenim” 4 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi 5 S-a decis o altă plecare de la FCSB! Gigi Becali şi Mihai Stoica îi aduc înlocuitor 6 Mircea Lucescu şi-a încheiat mandatul de selecţioner al României. Anunţul oficial făcut de Răzvan Burleanu
Citește și