"Cagliari s-a despărţit de Di Francesco şi de stafful acestuia. Clubul le mulţumeşte pentru contribuţia avută şi pentru profesionalism", se arată într-un comunicat al sarzilor.
Di Francesco o lasă pe Cagliari pe locul 18, primul retrogradabil, cu 15 puncte după primele 23 de etape disputate. Sarzii au doar 3 victorii şi sunt la 5 lungimi de Torino, echipa aflată pe ultima poziţie care asigură menţinerea în Serie A.
Di Francesco l-a dorit pe Răzvan Marin la Cagliari
Răzvan Marin a fost dorit de Di Francesco la Cagliari, acolo unde a ajuns pentru 10 milioane de euro de la Ajax. În acest sezon, el şi-a trecut în cont un gol şi două assist-uri, în 25 de meciuri disputate în toate competiţiile.
"A decis să plece pentru că vrea să joace mai mult. Nu mai era mulţumit acolo, nu mai era fericit. A apărut această oportunitate cu Cagliari şi a decis să plece. A fost alegerea lui. A contat foarte mult şi faptul că antrenorul l-a dorit enorm.
Cei doi au purtat o discuţie telefonică şi i-a explicat cum ar vrea să joace şi care ar fi rolul lui Răzvan în ceea ce vrea el să joace. Atunci, el s-a simţit important, cu atât mai mult cu cât antrenorul i-a spus că el a fost prima achiziţie pe care şi-o doreşte. Răzvan a vrut şi în iarnă să plece, dar cei de la Ajax nu l-au lăsat”, a declarat Petre Marin pentru AntenaSport, în septembrie 2020.
- Răzvan Marin a costat 10 milioane de euro
- Cagliari e pe locul 18 în Serie A
- FCSB - Shkedija e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 30 iulie, de la 20:30
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cosmin Contra, dezvăluiri din Arabia Saudită! Ce a spus fostul selecţioner după ce a fost dat afară după 3 săptămâni
- De ce nu vrea Ianis Hagi să meargă în Polonia şi Turcia. Planul tricolorului în privinţa noii sale echipe
- Contraperformanță istorică: echipa de prima ligă care are doar două puncte în 16 etape și golaveraj -37!
- Ce l-a nemulţumit pe Edi Iordănescu la debutul din campionat. Legia Varşovia, victorie la limită
- Anglia a câștigat dramatic Campionatul European de Fotbal Feminin. Victorie la penalty-uri contra Spaniei