Real Madrid va primi 35 de milioane de euro pentru Odegaard. Nordicul a semnat un contract până în 2025 cu “tunarii”. El a jucat pentru londonezi şi în stagiunea precedentă şi va purta numărul 8 la echipa lui Arteta.
Welcome høme, Martin Ødegaard 👋🇳🇴 pic.twitter.com/OUlG9YGDKj
— Arsenal (@Arsenal) August 20, 2021
Martin Odegaard, transferat de Real Madrid la Arsenal
Jucătorul cotat la 40 de milioane de euro de transfermarkt.de a adunat doar două goluri şi două assist-uri în cele 20 de meciuri în care a fost folosit de Arsenal.
“Tot timpul a fost un vis pentru mine să joc în Premier League. Totdeauna mi-a plăcut cum joacă Arsenal şi totul despre club. E un vis împlinit din mai multe puncte de vedere. Cesc Fabregas a fost idolul meu”, spunea Odegaard, în iarnă, atunci când era împrumutat la Arsenal.
Norvegianul a fost adus de la Stromsgodset, dar nu a făcut faţă la Real Madrid, fiind împrumutat în mai multe rânduri de-a lungul anilor, la Heerenveen, Vitesse sau Real Sociedad. Pentru naţională, el a adunat 28 de meciuri, marcând şi un gol.
- Real Madrid primeşte 35 de milioane de euro pentru Martin Odegaard
- Jucătorul e cotat la 40 de milioane de euro
- Argentina - Capul Verde e vineri spre sâmbătă noapte, de la ora 01:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Columbia - Ghana e vineri spre sâmbătă noapte, de la ora 04:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Fostul antrenor al lui Radu Drăgușin, prezentat la echipa lui Cristiano Ronaldo! Anunțul oficialilor de la Al-Nassr
- Răzvan Lucescu a semnat contractul carierei! Salariu „faraonic” pentru antrenorul român
- Florin Bratu semnează în străinătate! Echipa pe care o preia
- Ce surpriză! Jucătorul dorit de Cristi Chivu a semnat în Turcia
- E oficial! Massimiliano Allegri este noul antrenor al lui Napoli


































