OFICIAL | Tudor Băluţă a fost împrumutat de Brighton la Dinamo Kiev! Va juca împotriva lui Ronaldo şi a lui Messi. Mircea Lucescu poate răsufla uşurat

Iulian Focșăneanu Publicat: 6 octombrie 2020, 20:55

Comentarii
OFICIAL | Tudor Băluţă a fost împrumutat de Brighton la Dinamo Kiev! Va juca împotriva lui Ronaldo şi a lui Messi. Mircea Lucescu poate răsufla uşurat

Tudor Băluţă poate rămâne la Dinamo Kiev

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

UPDATE 23:50: Este oficial. Tudor Băluţă a fost împrumutat la Dinamo Kiev şi va fi antrenat de Mircea Lucescu!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tudor Băluță este jucătorul lui Dinamo Kiev. Clubul nostru a semnat un contract cu el. Fotbalistul în vârstă de 21 de ani, ale cărui drepturi aparțin clubului Brighton, din Premier League, va juca pentru echipa noastră sub formă de împrumut”, este anunţul făcut pe contul de Twitter al lui Dinamo Kiev.

Băluţă trebuie să se lupte acum pentru un post de titular. Va juca în grupele Champions League, acolo unde se poate duela cu Lionel Messi şi Cristiano Ronaldo. Dinamo Kiev le va avea adversare pe Barcelona, Juventus şi Ferencvaros!

Tudor Băluţă a riscat să nu mai ajungă la Dinamo Kiev

Mircea Lucescu a avut toate motivele să îşi pună mâinile în cap, mai ales că mutarea a fost anunţată pe site-ul oficial şi a fost ştearsă la scurt timp după aceea.

Reclamă
Reclamă

Igor Surkis a intervenit în timpul negocierilor şi a transmis un mesaj tranşant. Dacă agenţii lui Băluţă nu renunţau la pretenţiile exagerate, internaţionalul român rămânea la Brighton. 

"Transferul lui Băluţă este întârziat sau este în pericol să pice din cauza comisionului agenţilor. Preşedintele lui Dinamo consideră că se cer prea mulţi bani şi refuză să plătească o astfel de sumă. Într-o situaţie similară a fost şi atacantul Lincoln de la Flamengo. Totuşi, acesta se pare că va veni în luna ianuarie", a anunţat jurnalistul ucrainean Igor Burbas pentru sport.ua.

Tudor Băluţă era deja înţeles cu oficialii clubului. Jucătorul de 21 de ani a fost în cele din urmă împrumutat pentru un an de la Brighton, iar Dinamo Kiev va avea opţiune de transfer definitiv. Românul are o cotă de piaţă de 3.6 milioane de euro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:56

Cum arată lista celor mai bune echipe clasate pe locul 3, cu o zi înainte de încheierea grupelor la Cupa Mondială

8:30

Kevin De Bruyne, record absolut în istoria naționalei Belgiei! Ce s-a întâmplat în meciul cu Noua Zeelandă

8:25

EXCLUSIVJoao Paulo, în extaz după ce Capul Verde a scris istorie la Mondial: “Multe emoţii”. Mesaj pentru fanii FCSB

8:25

Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate

8:20

Elias Charalambous, acord pentru transferul jucătorului de la FCSB! Cine ajunge sub comanda cipriotului

8:04

Universitatea Craiova, lovitură de proporții pe piața transferurilor! Atacantul de 1,5 milioane de euro adus de Rotaru

1 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 2 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 5 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB 6 În mijlocul Mondialului, tocmai a avut loc cel mai scump transfer din istoria Premier League
Citește și