VIDEO

Olimpiu Moruţan, assist de vis în Galatasaray – Fenerbahce. Adversarii nu au înţeles nimic

Antena Sport Publicat: 21 noiembrie 2021, 18:32

Comentarii
Olimpiu Moruţan, assist de vis în Galatasaray – Fenerbahce. Adversarii nu au înţeles nimic

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

În minutul 16, Moruţan a primit un balon pe contraatac şi l-a găsit perfect pe Akturkoglu, după o pasă printre trei adversari. Acesta a înscris cu un şut plasat şi a deschis scorul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătorul cotat la 5 milioane de euro a ajuns astfel la două pase decisive de la venirea la Galatasaray. De altfel, el a marcat şi trei goluri pentru echipa lui Fatih Terim.

Intră aici pentru a vedea assist-ul lui Olimpiu Moruţan!

Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău, primiţi ca nişte zei la stadion de fanii Galatei

Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău sunt titulari în marele derby al Turciei, dintre Galatasaray şi Fenerbahce. Fanii Galatei a creat o atmosferă incendiară în momentul în care autocarul cu jucătorii au ajuns la stadion.

Fanii celor de la Galatasaray au înnebunit în momentul în care autocarul echipei a ajuns la stadion. Ultraşii Galatei au aprins torţe şi le-au transmis mesaje războinice lui Moruţan şi Cicâldău, înaintea partidei cu Fenerbahce.

Bașkanii ar putea să-i umple de bani pe Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău

Românii Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău se pot umple de bani după derby-ul Galatasaray – Fenerbahce. Bașkanii formației Cim Bom pun la bătaie prime uriașe pentru victorie.

Reclamă
Reclamă

Presa din Turcia a dezvăluit suma pusă la batăie de șefii celor de la Galatasaray pentru o victorie în derby-ul cu Fenerbahce. Potrivit fanatik.tr, Olimpiu Moruțan, Alexandru Cicâldău și ceilalți jucători ai formației Cim Cim vor împărți aproximativ 350.000 de euro, dacă se impun în fața marii rivale.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:34

Anunțul făcut de FIFA despre Joao Paulo. Ce performanță pentru jucătorul FCSB

13:18

Încă o demisie după Cupa Mondială! E OUT de la o viitoare gazdă a World Cup

13:02

“Am frică de «scenă»”. Serena Williams a dat “cărțile pe față” înainte de revenirea de gală la Wimbledon

13:00

Selecţionerul Coreei de Sud a primit ameninţări cu moartea după eliminarea în faza grupelor Cupei Mondiale

12:06

FCSB și Dinamo pot primi o veste uriașă! Răsturnare de situațe privind Arena Națională

11:57

S-a aflat ce echipă a vrut să-l transfere pe Florin Tănase. Nu este din China

1 Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor 2 Răspunsul lui Eddy Gnahore la oferta FCSB. A decis transferul 3 Mihai Rotaru a primit o ofertă pentru Assad Al Hamlawi. Ce salariu i s-a propus și cât a solicitat patronul Craiovei 4 Anderson Ceara, la altă forță din Liga 1! Anunț fabulos făcut de rivala FCSB: „Undeva la 500-600.000 de euro” 5 Fără Denis Drăguș! Acesta e atacantul pe care Gigi Becali dorește să-l aducă la FCSB. A marcat de 13 ori sezonul trecut 6 S-a aflat cine este atacantul pe care îl transferă Dinamo!
Citește și