Ovidiu Haţegan, decizii perfecte în Bayern – Chelsea! Penalty pentru nemţi şi gol anulat echipei lui Lampard

Antena Sport Publicat: 8 august 2020, 19:19

Captură Digisport

Ovidiu Haţegan arbitrează Bayern - Chelsea

• Bayern Munchen - Chelsea live text pe antenasport.ro
  • Ovidiu Haţegan arbitrează partida

Haţegan a judecat impecabil prima fază grea din Bayern – Chelsea. Românul a acord penalty pentru nemţi şi i-a dat galben lui Caballero. Lewandowski a marcat fără emoţii şi a ajuns la al 12-lea gol marcat în acest sezon al Ligii Campionilor.

În minutul 29, Haţegan a anulat un gol pentru Chelsea după ce a sesizat o poziţie de offside. Decizia a fost corectă.

Ovidiu Haţegan e arbitru din categoria "Elite"

Antrenorul de 39 de ani este considerat cel mai bun arbitru al nostru. El a prins mai multe delegări în Europa League şi Champions League în ultimele sezoane.

Ovidiu Hațegan este arbitru în Liga 1 din 2006 și arbitru FIFA din 2008. Acesta face parte din categoria "Elite".

Care este cel mai bun antrenor român al momentului?

0:07 Dan Petrescu a semnat cu CFR Cluj! Revenire de senzaţie a „Bursucului” în Liga 1. Detaliile contractului 0:02 ”E vreo șansă să rămâi la FCSB?” Florinel Coman a dat răspunsul, după ce a dus echipa lui Gigi Becali la 13 puncte de locul 2! 14
23:47
Gigi Becali, anunţ uluitor! Cum vrea să celebreze câştigarea campionatului: „Dacă reuşim asta, vin şi la meci”
14
23:46
Gigi Becali a dezvăluit ce i-a transmis lui Dan Şucu, după ce Rapid a ieşit din lupta la titlu: „Păi noi suntem idioţi?”
14
23:29
Incidente în tribune şi pe teren la derby-ul CFR Cluj – FCSB! Jandarmeria a intervenit! Ce s-a întâmplat
14
23:21
Gigi Becali, anunţ după victoria FCSB-ului contra lui CFR Cluj: „Am luat atacant”! A spus cât va investi pentru Liga Campionilor!
14
23:00
CFR Cluj – FCSB 0-1. Echipa lui Gigi Becali, victorii pe bandă rulantă în play-off! Etapa viitoare poate fi matematic campioană!
14
22:41
VideoAtacantul dorit de Gigi Becali, un nou gol în Liga Portugal! Rafa Mujica a înscris în Arouca – Boavista, LIVE în AntenaPLAY
14
22:40
Mircea Lucescu revine în fotbal ca antrenor! Clubul uriaş cu care s-a înţeles „Il Luce”
14
22:30
VIDEOBenfica – Moreirense 3-0 a fost în AntenaPLAY. FC Porto – Famalicao 2-2 şi Gil Vicente – Sporting 0-4. Rezultatele etapei
A ieşit cu masca de oxigen de pe teren, dar Ovidiu Haţegan a dat doar galben! Tony Da Silva le-a arătat obrazul arbitrilor
Liga 1 • 14 apr., 19:24
Delegare surpriză la FCSB - Universitatea Craiova
Liga 1 • 6 apr., 14:54
Delegare surpriză la FCSB – Universitatea Craiova! Gigi Becali a avut un derapaj la adresa lui chiar după un derby cu oltenii
Roy Keane, discurs șocant după Chelsea – Manchester United 4-3: "Are nevoie de o lovitură de modă veche. Merită un șut în fund"
Premier League • 5 apr., 9:39
Roy Keane, discurs șocant după Chelsea – Manchester United 4-3: „Are nevoie de o lovitură de modă veche. Merită un șut în fund”
Chelsea, victorie dramatică în fața lui Manchester United! Cole Palmer a întors soarta partidei minutele 90+10 și 90+11
Premier League • 5 apr., 8:53
Cine va arbitra derby-ul dintre FCSB şi Universitatea Craiova
Liga 1 • 4 apr., 19:57
Cine va arbitra derby-ul dintre FCSB şi Universitatea Craiova! Delegare de top la duelul de pe Arena Naţională