Ovidiu Haţegan l-a enervat pe Cristiano Ronaldo în Atletico Madrid – Manchester United. A refuzat să dea un cartonaş galben la comanda starului portughez. Românul, martorul unei ocazii uluitoare

Valentin Pîrcălabu Publicat: 23 februarie 2022, 23:20

Ovidiu Haţegan l-a pus la punct pe Cristiano Ronaldo

Captură Digi Sport

În minutul 35 al primei reprize, Cristiano Ronaldo i-a cerut lui Ovidiu Haţegan să îi arate cartonaşul galben lui Hector Herrera. Ronaldo a gesticulat nervos şi i-a cerut lui Ovidiu Haţegan să îi acorde cartonaşul galben.

Atletico Madrid – Manchester United | Ovidiu Haţegan, momente tensionate cu Cristiano Ronaldo

Ovidiu Haţegan i-a transmis lui Ronaldo să înceteze cu protestele. Arbitrul român i-a spus starului portughez că riscă să primească el cartonaşul galben dacă nu se potoleşte.

Ovidiu Haţegan, martorul unei ocazii uriaşe în Atletico Madrid – Manchester United

După golul lui Joao Felix, marcat în minutul 7, Atletico Madrid a avut o şansă uriaşă în finalul primei reprize de a majora diferenţa. În minutul 45, Lodi a centrat de pe partea stângă perfect, iar  Vrsaljko a reluat slab din 2 metri. Mingea a lovit transversala, după ce a fost deviată de piciorul lui Lindelof.

Ovidiu Hațegan a fost delegat să arbitreze meciul de cinci stele de pe Wanda Metropolitano. El este ajutat de asistenţii Mircea Grigoriu şi Sebastian Gheorghe, precum şi de rezerva Radu Petrescu. În camera VAR se află italienii Massimiliano Irrati şi Marco Guida.