Închide meniul

Pandemia aduce noi restricţii. Decizii drastice luate de autorităţi şi pierderi lunare de peste 100 de milioane de euro

Iulian Focșăneanu Publicat: 22 septembrie 2020, 16:49

Comentarii
Pandemia aduce noi restricţii. Decizii drastice luate de autorităţi şi pierderi lunare de peste 100 de milioane de euro

Puburile din Anglia se închid la ora 22:00

Guvernanţii au decis că suporterii nu vor putea asista la meciuri în luna octombrie. Dan Roan, jurnalist BBC, a dezvăluit că sunt şanse minime ca tribunele să se umple în 2020. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Restricţii drastice în Premier League

"Am aflat că fanii nu vor putea reveni pe stadioane în următoarele luni. Toate semnele sunt că se va continua să se joace cu porţile închise până anul viitor. Premier League a transmis că se pierd, lunar, 100 de milioane de lire sterline (n.r 109 milioane de euro)", a transmis Dan Roan.

Autorităţile din Marea Britanie s-au speriat de numărul mare de cazuri de Covid-19. Au luat şi o decizie care a stârnit reacţii vehemente. Barurile şi restaurantele se închid la ora 22:00, iar fanii nu vor putea urmări finalul meciurilor din campionatul Angliei. 

Primul duel care va avea de suferit este cel dintre Arsenal şi Liverpool. Derby-ul care încheie etapa a 3-a din Premier League se va disputa pe Anfield luni, de la ora 20:15 (ora locală). 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:29
Andrei Raţiu, propus de spanioli la Real Madrid după victoria fabuloasă cu Atletico Madrid: “Nu au un fundaş ca el”
13:27
Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 2 la Dubai! Victorie în 2 seturi pentru româncă
12:59
Mihai Stoica a anunţat două reveniri la FCSB, după eşecul cu Universitatea Craiova: “Merg la tratament”
12:57
LeBron James, anunţ despre viitorul său în NBA: “Vreau doar să profit de viaţă”
12:44
Hermannstadt – CFR Cluj LIVE TEXT (17:00). Echipa lui Daniel Pancu poate urca pe loc de play-off. Echipele probabile
12:17
Jucătorul ameninţat cu moartea după Inter – Juventus 3-2 l-a sunat pe Cristi Chivu. Decizia luată
1 Alessandro Del Piero l-a criticat pe Cristi Chivu, după Inter – Juventus 3-2: “A greşit! Poate îşi va da seama” 2 FotoPetrecere la Dinamo: Florentin Petre s-a căsătorit pentru a treia oară. Zeljko Kopic şi jucătorii nu au lipsit de la nuntă 3 FotoValentin Costache, în lacrimi după ce a marcat în ultimul lui meci pentru UTA: “Nu mă mai lăsau să joc” 4 Universitatea Craiova – FCSB 1-0. Înfrângerea care adânceşte colapsul, campioana se îndepărtează de play-off 5 “MM s-a înşelat” Transferul pe care Gigi Becali îl regretă, după Craiova – FCSB 1-0: “Nu eram în situaţia asta” 6 Gigi Becali nu l-a iertat! Jucătorul scos de patronul FCSB-ului la pauza meciului cu Universitatea Craiova
Citește și