Guvernanţii au decis că suporterii nu vor putea asista la meciuri în luna octombrie. Dan Roan, jurnalist BBC, a dezvăluit că sunt şanse minime ca tribunele să se umple în 2020.
Restricţii drastice în Premier League
"Am aflat că fanii nu vor putea reveni pe stadioane în următoarele luni. Toate semnele sunt că se va continua să se joace cu porţile închise până anul viitor. Premier League a transmis că se pierd, lunar, 100 de milioane de lire sterline (n.r 109 milioane de euro)", a transmis Dan Roan.
Autorităţile din Marea Britanie s-au speriat de numărul mare de cazuri de Covid-19. Au luat şi o decizie care a stârnit reacţii vehemente. Barurile şi restaurantele se închid la ora 22:00, iar fanii nu vor putea urmări finalul meciurilor din campionatul Angliei.
Primul duel care va avea de suferit este cel dintre Arsenal şi Liverpool. Derby-ul care încheie etapa a 3-a din Premier League se va disputa pe Anfield luni, de la ora 20:15 (ora locală).
- Fanii echipelor din Premier League au de suferit
- Meciurile se vor juca în continuare cu porţile închise
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Manchester City - Inter se joacă sâmbătă, 1 august, de la ora 14:30, LIVE în AntenaPLAY
- „Cutremur” în fotbal. Toate federațiile din UEFA, gata să boicoteze Cupa Mondială dacă planul lui Infantino prinde viață
- Carlo Ancelotti „a dat cărțile pe față”. Selecționerul Braziliei a spus de ce nu a preluat naționala Italiei
- FIFA nu ţine cont de contestatari! Când este aşteptată finalizarea controversatei finanţări private
- Clubul de top din Premier League interesat de Rafael Leao! Portughezul, între Galatasaray și Fenerbahce
- Real Madrid dă o super-lovitură pe piața transferurilor! Vinde jucătorul format la academie cu 70 de milioane de euro

































