Închide meniul

Presa internaţională, la picioarele lui Ianis Hagi după pasa de geniu din Rangers – Galatasaray: "Un cuţit bine înfipt în inima echipei de suflet a tatălui său"

Antena Sport Publicat: 1 octombrie 2020, 20:54

Comentarii
Presa internaţională, la picioarele lui Ianis Hagi după pasa de geniu din Rangers – Galatasaray: "Un cuţit bine înfipt în inima echipei de suflet a tatălui său"

Ianis Hagi

Ianis nu a avut milă de echipa la care tatăl său a scris istorie. În minutul 59, Ianis a inventat o pasă genială, prin care a scos din joc 3 adversari. Arfield nu a ratat şi a deschis scorul. Presa internaţională a reacţionat după pasa decisivă oferită de Ianis Hagi. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Ianis Hagi a reuşit o super pasă de gol contra turcilor de la Galatasaray. Un cuţit bine înfipt în inima echipei de suflet a tatălui său", a scris Gabriel McKay de la Football Scot.

 ”Ianis Hagi, un assist strălucit, împotriva echipei pe care o iubește”, au titrat cei de la Daily Record. ”Ceva extraordinar”, au mai exclamat jurnaliştii britanici. 

Gică Hagi a scris istorie la Galatasaray

"Regele" a fost unul dintre cei mai iubiţi jucători din istoria grupării Cim Bom, pentru care a marcat 73 de goluri. Multă lume consideră că Hagi a contribuit la ridicarea fotbalului din Turcia.

Ca jucător, Hagi a câştigat 10 trofee cu Galatasaray: Cupa UEFA, Supercupa Europei, 4 titluri în Turcia, două Cupe şi două Supercupe ale Turciei. Ca antrenor, el şi-a trecut în cont o Cupă a Turciei.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:29
Erik ten Hag a fost prezentat oficial! Cu cine a semnat, după mandatele de coşmar de la United şi Leverkusen
23:21
Gigi Becali, lăudat după ce a anunțat plecarea lui Octavian Popescu de la FCSB: „E hoț, șmecher”
22:58
Dorit de Dinamo, Andrei Coubiş a semnat cu o altă echipă din Liga 1
22:55
Răzvan Lucescu, în sferturile Cupei Greciei. Victorie la loviturile de departajare pentru PAOK
22:36
Pep Guardiola face cel mai scump transfer al iernii în Europa. 75 de milioane de euro pentru starul din Premier League
22:24
VideoJurnal Antena Sport | Cristian Tranulea n-are rival pe Dunăre de Bobotează
1 Gigi Becali s-a întâlnit în trafic cu un fost fotbalist al FCSB şi a răbufnit: “Am pierdut 20 de milioane de euro din cauza ta!” 2 Românul care a jucat în Liga Campionilor a ajuns şofer de Bolt. Câţi bani ia pe o cursă 3 Gigi Becali vrea să-l transfere pe “noul Bourceanu” la FCSB 4 Oțelul și-a vândut golgheterul. Suma incredibilă obținută de gălățeni în schimbul transferului 5 E gata! Cu ce club din Liga 1 semnează Andrei Coubiș 6 Oţelul Galaţi şi-a vândut atacantul în Polonia. Suma de transfer
Citește și