Închide meniul

Preşedintele Belarusului, Alexander Lukaşenko, glume pe seama coronavirusului! Suporterii boicotează meciurile

Antena Sport Publicat: 1 aprilie 2020, 15:33

Preşedintele Belarusului, Alexander Lukaşenko, glume pe seama coronavirusului! Suporterii boicotează meciurile

Preşedintele Belarusului sfidează pandemia de coronavirus

În Belarus, s-au înregistrat până acum 163 de infectări, dar şi două decese. Preşedintele ţării, Alexander Lukashenko, nu dă semne că are de gând să ia vreo măsură de carantină. Mai mult decât atât, acesta a fost prezent marţi la un meci de hochei pe gheaţă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Nu există viruşi aici! I-aţi văzut voi zburând? Nici eu nu îi văd. Nu există nimic mai bun decât sportul, e cel mai bun medicament", le-a spus Lukaşenko fanilor aflaţi în jurul său, potrivit site-ului Euronews.

Suporterii din Belarus, tot mai îngrijoraţi

Următoarea etapă a campionatului de fotbal din Belarus ar trebui să înceapă de vineri. Suporterii au început deja să vorbească între ei şi să pună la punct un plan de opri partidele.  

"Tot mai multe galerii au anunţat un boicot al meciurilor din cauza ameninţării pe care o reprezintă COVID-19 şi fac un apel la autoizolare pentru a preveni răspândirea virusului. Este amuzant că e singurul campionat în care se mai joacă, iar Guvernul neagă pericolul. Suporterii îndrăznesc să pună sănătate pe primul loc", este postarea de pe Twitter a lui Pavel Klymenko. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:35

UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului

12:26

Nick Kyrgios nu va participa la Wimbledon

12:13

F1 2025 Spanish Grand Prix: O radiografie completă a lui Cătălin-Cedric Ghigea despre un weekend definitoriu

11:59

Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului

11:27

Centrul Naţional de Tenis va purta numele Simonei Halep. Federaţia a făcut anunţul, la 4 luni după retragerea româncei

11:15

“Nu vom uita niciodată ce au făcut Neymar, Messi şi Mbappe”. Nasser al-Khelaifi le-a mulţumit foştilor jucători de la PSG

1 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 2 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 3 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 4 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei 5 Unirea Slobozia rămâne în Liga 1! Echipa lui Adrian Mihalcea a învins Voluntari la loviturile de departajare! 6 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore
Citește și