Preşedintele unei ţări a răbufnit după încă un moment ruşinos trăit de Arsenal: “Nu trebuie să acceptăm mediocritatea”

Antena Sport Publicat: 14 august 2021, 11:01

Comentarii
Preşedintele unei ţări a răbufnit după încă un moment ruşinos trăit de Arsenal: Nu trebuie să acceptăm mediocritatea

Profimediaimages

“Ce? Este fotbal, este o înfrângere a lui Arsenal cu Brentford, echipă care a meritat victoria. Fanii nu merită să se obişnuiască cu aşa ceva. NU! Spun asta ca unul dintre marii fani ai lui Arsenal. O schimbare a întârziat prea mult să vină.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ne chinuim de un deceniu. Nu putem avea un plan care să meargă? Trebuie văzut cum gestionăm situaţia jucătorilor cumpăraţi să execute planul. O asemenea mentalitate nu aduce schimbarea.

Nu trebuie să acceptăm mediocritatea. O echipă trebuie construită cu obiectivul de a câştiga. Cred că ştim pe umerii cui apasă povara asta. Sper că ştiu şi ei”, au fost mesajele lui Paul Kagame.

Reclamă
Reclamă

Cel mai probabil, schimbarea la care se referă preşedintele ţării din estul Africii este cea a lui Mikel Arteta, managerul care întârzie să aibă rezultate cu Arsenal, echipă obişnuită cu performanţa. Londonezii au câştigat de 13 ori titlul în Anglia.

Brentford – Arsenal 2-0 | Surpriză uriaşă în prima etapă din Premier League

Arsenal a fost învinsă cu 2-0, de nou-promovata Brentford, în prima etapă a campionatului Angliei. Golurile au fost marcate de Canos (22) şi Noergaard (73).

Arsenal nu i-a avut la acest meci pe Alexandre Lacazette şi Pierre-Emerick Aubameyang, care „nu s-au simţit bine”, conform explicaţiilor oferite de antrenorul Mikel Arteta.

Reclamă

Brentford, victoria care îi poate aduce 300 de milioane de euro

Brentford a devenit mai bogată cu 156 de milioane de euro. Dacă nu va retrogada la loc după doar o stagiune, echipa londoneză va fi recompensată cu până la 307 milioane de euro.

Banii vin din drepturile TV şi contractele de publicitate, ce sunt mult mai scumpe în Premier League decât în Championship (n.r. – liga 2 din Anglia).

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:35

Şeful McLaren, categoric despre alianţele din Formula 1: “Este o problemă reală”

13:31

De ce nu e Ștefan Baiaram titular cu Dinamo. Decizia luată de Universitatea Craiova

13:20

Ciprian Deac şi-a dat acordul şi semnează. Ce se întâmplă cu veteranul de la CFR Cluj

13:09

Edi Iordănescu confirmă. Clubul gigant care l-a ofertat pe Radu Drăguşin: “Un tren care vine o dată în gară!”

13:07

VIDEOOklahoma City Thunder, a doua victorie în play-off-ul NBA. Shai Gilgeous-Alexander, un nou meci de vis

12:50

Mihai Stoica şi Ilie Stan, în conflict: “Cu debandada mea s-au câștigat campionate”

1 De asta a ajuns Chivu un zeu la Inter! Răspunsul genial când a fost întrebat de scandările fanilor 2 El este antrenorul care „ar face o bijuterie din FCSB”. Înlocuitorul lui Mirel Rădoi activează în Liga 1 3 300.000 de euro pentru un nou contract. Cum l-a convins Gigi Becali pe Chiricheş să semneze: “Eu am spus la nervi” 4 “Nu mai fac ca pe vremuri!” Gigi Becali schimbă abordarea la FCSB, după ce a fost refuzat de Charalambous: “Gata” 5 “Ne poate duce în Europa”. Gheorghe Mustaţă şi-a ales favoritul pentru banca FCSB-ului: “Asta e propunerea mea” 6 Ce surpriză: unde va ajunge Elias Charalambous după ce a refuzat-o pe FCSB
Citește și