Antrenorul în vârstă de 68 de ani a fost numit în funcție în urmă cu o săptămână, iar astăzi a avut loc prezentarea oficială.
Carlos Queiroz, prezentare inedită pe banca Egiptului
La prima sa conferință de presă ca selecționer al egiptenilor, jurnaliștii l-au asaltat cu întrebări. Queiroz a avut pe masă 22 de microfoane.
Chipul său nici nu s-ar mai fi observat printre obiectele amplasate de ziariști, dacă antrenorul ar fi luat un loc pe scaun.
pic.twitter.com/1b2BvOc18G
— rashad elsaied (@rosha1204) September 16, 2021
Cine este Carlos Queiroz
Carlos Queiroz are cetățenie portugheză, dar s-a născut în Mozambic. A pregătit până acum selecționatele Portugaliei, Emiratelor Arabe Unite, Arabiei Saudite, Africii de Sud, Iranului și Columbiei.
De asemenea, Queiroz a fost “pricipal” la Real Madrid în sezonul 2003-2004 și secund la Manchester United în două perioade diferite (2002-2003 și 2004-2008), unde a colaborat cu Sir Alex Ferguson.
- Carlos Queiroz, prezentare inedită la selecționata Egiptului
- A avut pe masă 22 de microfoane
- Inter Club d'Escaldes - FCSB e în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY (15 iulie, 21:30)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Angel Di Maria, revenire emoționantă la Rosario! A marcat și a părăsit terenul în lacrimi, accidentat
- Ousmane Dembele, înainte de finala Mondialului Cluburilor: “Vrem să scriem istorie”. Imagini virale cu Cole Palmer
- Lionel Messi nu se mai oprește! Argentinianul a ajuns la cinci duble consecutive în MLS
- Real Madrid are o nouă țintă în mercato! Ar trebui să plătească peste 100 de milioane de euro
- Luis Enrique a prefațat finala de la Mondialul Cluburilor: “Vom încerca să încheiem cum se cuvine acest sezon”