Închide meniul

Primul gol al lui Cristiano Ronaldo pentru Al-Nassr! Starul portughez și-a salvat echipa în minutul 90+2

Sebastian Cristian Publicat: 3 februarie 2023, 18:52

Comentarii
Primul gol al lui Cristiano Ronaldo pentru Al-Nassr! Starul portughez și-a salvat echipa în minutul 90+2

Cristiano Ronaldo / Profimedia

Primul gol al lui Cristiano Ronaldo pentru Al-Nassr! Starul portughez a dat lovitura în minutul 90+2. Deși meciul se îndrepta spre o nouă înfrângere, Cristiano Ronaldo și-a salvat echipa și a adus egalarea în prelungirile meciului Al-Fateh – Al-Nassr.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Portughezul a înscris din penalty și și-a trecut în conturi primul gol pentru Al-Nassr.

Primul gol al lui Cristiano Ronaldo pentru Al-Nassr! Starul portughez și-a salvat echipa în minutul 90+2

După ce a avut un gol anulat pe motiv de ofsaid în prima repriză, Cristiano a forțat și a reușit să înscrie în cele din urmă. Golul din penalty este unul foarte important, aducând un punct formației din capitala Arabiei Saudite. Astfel, Al-Nassr revine pe primul loc în campionat.

Tello a deschis scorul pentru Al-Fateh în minutul 12, însă Al-Nassr a egalat prin Talisca, chiar înainte de pauză, în minutul 42. Bendekba le-a readus pe gazde în avantaj (min 58), însă Cristiano Ronaldo a restabilit egalitatea în prelungiri, printr-un penalty executat excelent.

După 15 meciuri jucate în prima ligă din Arabia Saudită, Al-Nassr este lider, la egalitate de puncte cu Al-Shabab, 34, dar având un meci mai puțin disputat.

Reclamă
Reclamă

Marius Șumudică nu e surprins de problemele lui Cristiano Ronaldo în Arabia Saudită: „Eu când am zis râdea lumea!”

Marius Șumudică nu e surprins de problemele lui Cristiano Ronaldo în Arabia Saudită. „Șumi” a prezis că starul portughez va avea viață grea la Al-Nassr.

Cristiano Ronaldo rămăsese fără gol marcat în primele două meciuri oficiale la Al-Nassr. Șumudică e convins că startul slab al portughezului la noua echipă nu este întâmplător. Antrenorul român susține că campionatul Arabiei Saudite este mai complicat decât se crede.

„Eu când spuneam că nu e simplu în Arabia Saudită… râdea lumea. Nu e simplu, se joacă cu șapte strâini în teren, care sunt plătiți foarte bine, remunerați la un standard foarte ridicat. Automat, și nivelul campionatului cresțe. E cel mai puternic campionat din Orientul Mijlociu, toată lumea și-ar dori să ajungă acolo”, a spus Marius Șumudică, vineri, la aeroportul Otopeni.

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:35
“El va fi în staff!” Anunţul lui Gigi Becali despre venirea lui Adi Iilie
23:31
VIDEOCursa Marelui Premiu al Australiei LIVE VIDEO (6:00). George Russell va pleca din pole position
23:19
Tănase, despre plecarea lui Charalambous: “Antrenorii plătesc când nu sunt rezultate!” Ce spune despre atacul lui Becali
23:07
Mirel Rădoi, prima variantă pentru FCSB. Gigi Becali l-a sunat deja: “Acum că nu mai am antrenori, pot să discut cu el”
22:55
Marius Șumudică, eșec devastator în Arabia Saudită! Umilit în fața propriilor suporteri
22:54
Gigi Becali nu mai vrea să-i prelungească contractul lui Tănase: “Joci fotbal din devieri de vârfuri”
1 Ce dezastru! Ce s-a ales de apartamentele lui Cristi Borcea din Dubai 2 Gafa care îl poate costa pe Neluţu Varga plecarea lui Daniel Pancu. Acum s-a aflat 3 S-a stabilit lista finală a candidaţilor la şefia FRF. Cu cine se bate Răzvan Burleanu 4 Decizia luată de Adrian Ilie, după ce Gigi Becali i-a propus să revină la FCSB: “I-am promis” 5 Lista preliminară a stranierilor convocaţi de Mircea Lucescu pentru barajul Turcia – România. Surprizele lui Il Luce 6 Suporterii FCSB i-au ironizat pe jucătorii lui Elias Charalambous! Ce au scandat la finalul primei reprize cu U Cluj
Citește și