După 1-4 în partida tur, situația s-a tensionat și mai tare în lotul lui Ronald Koeman. RMC Sport scrie că un suporter al celor de la PSG, cazat în același hotel cu echipa Barcelonei, a declanșat alarma de incendiu la 05:00 dimineața. Incidentul s-a petrecut în noaptea de marți spre miercuri. Fanul a petrecut ulterior 5 ore în custodia poliției.
Lionel Messi și starurile de la Barcelona au avut o noaptea grea. Cu câteva ore înainte de pornirea alarmei de incendiu, la miezul nopții, suporterii lui PSG au aprins artificii chiar lângă hotel.
PSG – Barcelona, meciul serii în Champions League
Barcelona a pierdut fără drept de apel cu PSG pe Camp Nou. A fost 4-1 pentru formația lui Mauricio Pochettino, care l-a avut pe Kylian Mbappe în formă de grație. Atacantul de 22 de ani a lovit de trei ori pe Camp Nou și are patru goluri în ultimele două partide disputate.
Marele absent de pe Parc de Prince va fi Neymar. Brazilianul a lipsit și în partida tur. Pochettino nu se va putea baza nici pe Moise Kean, marcator în partida tur, sau pe Juan Bernat. Și Koeman are probleme de lot. Coutinho, Fati, Pique și Roberto n-au făcut deplasarea la Paris.
Va fi un meci de totul sau nimic pentru Barcelona. Ne putem aștepta la un spectacol ofensiv pe cinste. Messi&Co vor lua cu asalt careul gazdelor, în timp ce Kylian Mbappe va încerca să lovească pe contraatac.
- PSG - Barcelona se joacă astăzi
- Primire ostilă pentru starurile lui Koeman
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Simona Halep l-a felicitat pe Cristi Chivu! Ce a postat românca după ce antrenorul s-a înțeles cu Inter
- Norvegia – Italia 3-0. “Squadra Azzurra”, făcută praf! Meciurile serii din preliminariile pentru World Cup 2026
- Antrenorul cu care Inter a negociat vineri dimineaţă, înainte să ajungă la un acord total cu Cristi Chivu
- Al Hilal pregătește un transfer de top după numirea lui Inzaghi! Atacantul care poate ajunge în Arabia Saudită
- Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat