PSG s-a răzbunat pe Bayern după finala pierdută anul trecut, iar şeicul campioanei Franţei este încrezător că jucătorii lui Mauricio Pochettino pot cuceri trofeul Champions League în premieră.
De asemenea, Al-Khelaifi a pus presiune pe Neymar şi Kylian Mbappe, despre care spune că nu au nicio scuză să plece de la Paris. Împreună, cele două superstaruri au costat-o pe PSG 402 milioane de euro. Contractele acestora expiră în vara anului următor.
"Am investit foarte mult pentru a câştiga Liga Campionilor şi multe trofee. Neymar şi Mbappe nu au nicio scuză să plece. Avem tot ce ne trebuie să câştigăm această competiţie. Avem o echipă foarte bună. Trebuie să muncim mai mult în fiecare zi. Munca e secretul.
Prestaţia din această seară a fost magnifică. Puteam să marcăm trei sau patru goluri. Am încredere. Am câştigat împotriva Barcelonei şi a lui Bayern, ceea ce înseamnă mult. Antrenorul şi Leonardo au făcut o treabă excelentă!", a declarat Nasser Al-Khelaifi pentru RMC Sport, citat de Marca.
Neymar şi-a decis viitorul după calificarea în semifinalele Champions League
Nasser Al-Khelaifi a scăpat de o grijă. Neymar (29 ani) a vorbit despre viitorul său la finalul duelului cu Bayern, partidă în care fost omul meciului. Brazilianul nu are dubii când vine vorba despre echipa pentru care va juca în următorii ani. Starul lui PSG rămâne în capitala Franţei.
"Prelungirea contractului cu PSG nu mai e un subiect de discuţie. Evident, mă simt foarte bine, la fel ca acasă. Mă simt mai fericit ca înainte", le-a spus Neymar jurnaliştilor, citat de goal.com.
Neymar este cel mai scump jucător al planetei. El a ajuns de la Barcelona la PSG, pentru 222 de milioane de euro, în urmă cu patru ani.
ICI C’EST PARIS MON AMI @LParedss pic.twitter.com/aBIVnFtM7d
— Neymar Jr (@neymarjr) April 13, 2021
- Nasser Al-Khelaifi pune presiune pe Neymar şi Mbappe
- Mesajul şeicului pentru vedetele lui PSG
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- „Hai, șefu’, aveam și eu o notificare” Un star din fotbalul mondial, prins cu telefonul pe bancă
- Fotbalistul care a răpus România în 2016 şi-a anunţat retragerea din fotbal: “Plouă, nu e o coincidenţă”
- Tottenham schimbă antrenorul! Cine este favorit să-l antreneze pe Radu Drăgușin
- Lionel Messi, încă un gol în MLS! Starul lui Inter Miami a ajuns la 901 reuşite
- Zinedine Zidane, noul selecționer al Franței! Revenire spectaculoasă în fotbal



































