Setien este sub presiune după ce Barcelona este pe doi în Spania, la patru puncte în spatele Realului. Tehnicianul iberic a fost întrebat de situația lui Messi, care ar vrea să plece din 2021. El nu a vrut să vorbească despre acest lucru, spunând că sunt doar simple zvonuri.
Quique Setien, despre situația lui Messi: ”Nu e treaba mea!”
”Nu o să speculez nimic pentru că nu am auzit nimic despre plecarea lui Messi. Nu e treaba mea să rezolv această posibilă porblemă.
Eu l-am văzut pe Leo foarte bine. Restul e o pură speculație în care nu vreau să intru. Doar voi, presa, încercați să provocați. L-am văzut la antrenamente că este bine și nimic mai mult”, a spus Setien la conferința de presă.
Lionel Messi ar putea pleca de la Barcelona
Lionel Messi a decis să plece de la Barcelona în vara lui 2021, atunci când i se va termina contractul, anunță jurnaliștii de la Cadena SER.
Motivul plecării lui Messi este situația actuală de la club. Clubul blaugrana traversează o perioadă nefastă, iar principalul vinovat pentru aceste eșecuri este văzut chiar argentinianul. El mai crede că șefii Barcelonei alimentează aceste zvonuri către presă, iar Messi ar vrea să plece cu orice preț anul viitor.
De asemenea, ”Leo” i-ar fi zis tatălui său să oprească negocierile cu președintele Jose Maria Bartomeu pentru prelungirea înțelegerii.
- Messi ar putea pleca de la Barcelona
- Setien a comentat situația argentinianului
- Barcelona e pe locul doi în La Liga
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Ce a scris presa din Olanda, după ce Dennis Man a marcat un nou gol pentru PSV: “Nu a rămas fără ecou”
- Barcelona – Atletico Madrid 3-0. Trupa lui Diego Simeone s-a calificat în finală după un meci de infarct
- Dennis Man este de neoprit! Al doilea meci consecutiv cu gol marcat. A lăsat portarul fără replică
- Răsturnare de situaţie! Fabrizio Romano a făcut anunţul, după ce s-a spus că Ronaldo a plecat din Arabia Saudită
- Americanii au dat verdictul în privința lui Louis Munteanu: „Echipa ar fi avut de câștigat”


































