Radu Drăguşin va începe în forţă noul sezon! Internaţionalul român are şanse să devină titular la Juventus: “Tancul de la U23 e gata să fie o opţiune!”

Dragoș Vasile Publicat: 1 iunie 2021, 19:36

Comentarii
Radu Drăguşin va începe în forţă noul sezon! Internaţionalul român are şanse să devină titular la Juventus: Tancul de la U23 e gata să fie o opţiune!

profimediaimages.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Radu Drăguşin va începe în forţă noul sezon. Fundaşul de doar 19 ani are şanse mari să fie titular pentru Juventus în următorul sezon din Serie A.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Radu Drăguşin va începe în forţă noul sezon! Are şanse să fie titular la Juventus

Massimiliano Allegri, noul antrenor al “Bătrânei Doamne”, este omul care îi poate da o mână de ajutor lui Drăguşin, anunţă jurnaliştii italieni. Gazzetta Dello Sport a explicat cum tânărul fundaş român se va lupta pentru un loc în primul 11 al lui Juventus cu nume grele din vestiar, precum Leonardo Bonucci și Giorgio Chiellini.

“Radu Drăgușin poate deveni a patra variantă pentru postul de fundaș central, în cazul în care Chiellini va pleca. Chiar dacă căpitanul va rămâne, va juca într-un număr limitat de meciuri. Tancul de la U23 a avut primul an în ultimul sezon al lui Allegri, iar acum e gata să fie o opțiune”, a anunţat Gazzetta Dello Sport.

Cotat la 3 milioane de euro pe site-urile de specialitate, Drăguşin a debutat în sezonul recent încheiat din Serie A pentru Juventus. De asemenea, fundaşul român a bifat şi primele minute în Liga Campionilor, dar şi în Cupa Italiei, unde are două apariţii.

Radu Drăgușin
Profimediaimages

Radu Drăguşin nu a fost convocat de Nicolae Dică la lotul U23 preolimpic

Radu Drăguşin a ratat convocarea la lotul U23 preolimpic din cauza faptului că va susţine BAC-ul în această vară. Tânărul fotbalist a oferit şi o “dovadă” în acest sens, pe reţelele de socializare. Răzvan Sava, portarul lui Torino, se află în aceeaşi situaţie.

Reclamă
Reclamă
Instagram radudragusin5

Tricolorii U23 vor petrece în perioada 31 mai – 9 iunie un stagiu de pregătire în Spania. Acolo, vor juca două amicale cu Mexic și Australia.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
5:42

Istorie la Cupa Mondială! Puștiul minune al Mexicului a intrat într-un top în care e depășit doar de Pele

3:58

Superb! Gestul făcut de Didier Deschamps când l-a scos pe Kylian Mbappe de pe teren în Franța – Suedia

3:55

LIVE VIDEOMexic 2-0 Ecuador ACUM pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Jimenez înscrie superb

3:18

Mbappe, replică fabuloasă după calificarea în optimile Mondialului. Ce a spus de meciul cu Paraguay

3:13

„Aveți o stea norocoasă care veghează?” Răspunsul cutremurător al lui Deschamps, după moartea mamei lui

2:46

Ce va face NASA dacă SUA câștigă Cupa Mondială? Anunțul a surprins pe toată lumea

1 FCSB a anunţat despărţirea OFICIALĂ de încă un jucător: “Astăzi se încheie în mod oficial aventura în roș-albastru” 2 Surpriză! Marius Marin semnează, dar nu cu Sevilla! Echipa la care va evolua mijlocaşul naţionalei 3 Kylian Mbappe a scris istorie! Recordul doborât de superstarul francez la Cupa Mondială 4 Decizie “bombă” la Dinamo! “Câinii” renunţă la unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei 5 Harry Kane, lovitură uriaşă şi contract de 90 de milioane de euro. Atacantul Angliei e gata să semneze 6 “Ofertă scandaloasă!” Florentino Perez sparge banca pentru starul de la Cupa Mondială! Real Madrid, gata să doboare recordul
Citește și