Răspunsul lui Igor Surkis după ce ultrașii lui Dinamo Kiev au atacat dur venirea lui Mircea Lucescu. ”Băgați 30 de milioane de dolari pe an și manageriați”

Dan Roșu Publicat: 24 iulie 2020, 5:24

Comentarii
Răspunsul lui Igor Surkis după ce ultrașii lui Dinamo Kiev au atacat dur venirea lui Mircea Lucescu. ”Băgați 30 de milioane de dolari pe an și manageriați”

Mircea Lucescu a semnat cu Dinamo Kiev

"Șahtior a avut succes pentru că a recrutat manageri profesioniști, care își cunoșteau meseria. Akhmetov nu s-a implicat niciodată în viața echipei, s-a comportat ca un patron. Toată lumea poate să dea sfaturi din afară. Eu am cheltuit un miliard și jumătate de când sunt la club.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Arătați-mi pe cineva care e dispus să investească la echipă și eu o cedez. E ușor să conduci pe banii altora! Investiți voi! Băgați 30 de milioane de dolari pe an și manageriați. Eu mă dau la o parte, numiți voi antrenorul și faceți ce vreți atunci", le-a transmis Igor Surkis fanilor.

Mircea Lucescu, 12 ani la Șahtior Donețk

Lucescu i-a ajutat pe "mineri" să câştige 8 titluri şi 6 Cupe ale Ucrainei între 2004 şi 2016. Iar performanța asta nu este trecută cu vederea de suporterii din Kiev.

"Am crezut că este o glumă, dar conducerea clubului ia decizii fără sens, onoare sau demnitate. Numirea unui antrenor de 74 de ani, care a vorbit urât, în mod repetat, de Dinamo, este sinonimă cu o palmă primită de fanii clubului. Surkis ar trebui să înţeleagă că vor urma consecinţe ale acestei numiri.

În momentul de faţă apelăm la angajaţii lui Dinamo Kiev, care mai au respect de sine. În cel mai scurt timp începem protestele. Igor Surkis, pleacă de la Dinamo!", se anunţă într-un comunicat emis de fani.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:35

Guardiola, miracolul pe care îl așteaptă Italia: “Nu te costă să visezi”. Material dedicat în Gazzetta dello Sport

14:26

Filipe Coelho, criticat aspru de Şumudică: “Schimbări catastrofale!” Iritat şi de gestul de la final: “Să-ți respecţi grupul”

13:49

Veşti proaste la Dinamo. Cât de grav s-au accidentat Mărginean şi Opruţ, anunţul lui Andrei Nicolescu

13:41

Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB

13:18

FotoNebunie în Portugalia! Echipa de liga a doua care scrie istorie și e la un pas de Europa League

13:16

Revenire pe calendarul Formulei 1! Marele Premiu al Turciei se întoarce în 2027

1 300.000 de euro pentru un nou contract. Cum l-a convins Gigi Becali pe Chiricheş să semneze: “Eu am spus la nervi” 2 Ciprian Deac şi-a dat acordul şi semnează. Ce se întâmplă cu veteranul de la CFR Cluj 3 „Acord total!” Conducerea lui Inter îi face toate poftele! Lovitură de proporții pentru Chivu 4 “Ne poate duce în Europa”. Gheorghe Mustaţă şi-a ales favoritul pentru banca FCSB-ului: “Asta e propunerea mea” 5 Dinamo, gata să forţeze pentru primul transfer al verii. Ţinta stabilită de Zeljko Kopic 6 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba
Citește și