Răzvan Lucescu, desemnat antrenorul anului în Grecia! Discurs emoţionant, după ce a primit trofeul: “Premiul lui PAOK!”

Viviana Moraru Publicat: 9 decembrie 2024, 23:41

Comentarii
Răzvan Lucescu, desemnat antrenorul anului în Grecia! Discurs emoţionant, după ce a primit trofeul: Premiul lui PAOK!

Răzvan Lucescu, după ce a primit desemnat antrenorul anului în Grecia/ Gazzetta.gr

Răzvan Lucescu a fost desemnat antrenorul anului în Grecia, după ce a cucerit titlul alături de PAOK. Tehnicianul român a avut un discurs emoţionant şi şi-a felicitat şi rivalii, după ce a primit trofeul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La festivitatea organizată de PSAPP, Răzvan Lucescu a fost invitat pe scenă şi a primit trofeul de la Yiannis Papastephanakis, un tânăr în scaun cu rotile, mare fan al lui PAOK.

Răzvan Lucescu, desemnat antrenorul anului în Grecia

Răzvan Lucescu a transmis că trofeul nu îi aparţine doar lui, ci tuturor celor de la PAOK, care au contribuit decisiv la cucerirea titlului în vară. Antrenorul român a transmis un mesaj şi pentru antrenorii rivali, Jose Luis Medilibar (antrenorul lui Olympiacos), Matías Almeyda (antrenorul lui AEK) şi Ivan Jovanovic (fostul antrenor de la Panathinaikos), pe care i-a felicitat de asemenea.

Pe lângă faptul că Răzvan Lucescu a primit trofeul pentru “Antrenorul anului”, alţi patru jucători ai lui PAOK au fost incluşi în cel mai bun prim 11: Dominik Kotarski, Abdul Rahman Baba, Konstantinos Koulierakis şi Giannis Konstantelias.

“Acesta este premiul jucătorilor și celor care au lucrat în echipă și al conducerii. Acesta este premiul proprietarului nostru. Acesta este premiul lui PAOK pentru un sezon fantastic.

Reclamă
Reclamă

Vă mulțumim tuturor pentru momentele fantastice pe care le-am avut.

Vreau să-mi exprim aprecierea față de Jovanovic și de Mendilibar. Transmit salutările unui alt tehnician fantastic, Almeida, pentru munca sa excelentă”, a declarat Răzvan Lucescu, conform gazzetta.gr.

Răzvan Lucescu, verdict după golul fabulos din Panserraikos – PAOK 1-4

Răzvan Lucescu a venit cu o reacție după ce PAOK a urcat pe locul al doilea în campionat. Echipa antrenată de român s-a impus categoric în fața celor de la Panserraikos, în partida din cadrul etapei cu numărul 14 din Super Liga Greciei.

Reclamă

„Este greu de analizat jocul. Vorbim de un meci în care am creat prea multe ocazii iar imaginea acestuia s-a schimbat practic complet după cartonașul roșu pe care l-am făcut adversarului.

Determinarea lui Tyson, voința lui, sufletul său copilăresc de a juca fotbal au avut acest efect. Un joc bun cu un rezultat bun pentru noi, dar și pentru Panserraikos, a fost dificil având în vedere proporțiile.

Este un gol care, practic, ne blochează jocul și ne permite să gestionăm lucrurile cu totul altfel. Bineînțeles că a fost un gol grozav, la început am fost puțin surprins că a ales să tragă de acolo, dar execuția a fost cu adevărat minunată și în acel moment am simțit că jocul s-a terminat pentru noi”, a declarat tehnicianul român după meci, potrivit sport24.gr.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va încheia derby-ul etapei din Liga 1: Universitatea Craiova - Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:39 3 mai

VideoNebunie totală după ce FC Porto a devenit campioană! S-a declanșat fiesta pe Estadio do Dragao

0:30 3 mai

VIDEOScenariu incredibil: FC Porto a câştigat titlul în Liga Portugal, chiar dacă Benfica e neînvinsă în primele 32 de etape

0:30 3 mai

VIDEOFC Porto este campioana Portugaliei! “Dragonii” au învins-o pe Alverca și au câștigat titlul 31 din istorie

0:29 3 mai

VIDEOReacţia lui Kimi Antonelli, după ce a obţinut al treilea pole la rând şi a egalat performanţele lui Schumacher şi Senna

0:12 3 mai

Barcelona, cu o mâna pe titlul din La Liga! Real Madrid, obligată să câștige să rămână cu șanse matematice

0:05 3 mai

VIDEOKimi Antonelli, pole-position în Marele Premiu de la Miami. Max Verstappen, pe locul secund

1 Rezultatul de care mai are nevoie Cristi Chivu la Inter pentru a câştiga titlul, după ce Napoli a remizat cu Como 2 Ilie Dumitrescu, variantă “bombă” pentru banca FCSB-ului! Mesaj direct pentru Gigi Becali: “Ar fi o lovitură” 3 S-a stabilit a doua echipă promovată în Premier League. O fostă câștigătoare de Cupa UEFA revine după un an 4 “Mai bine nu-l am în fața mea”. Dani Coman, dezlănțuit la adresa propriului jucător: “Să nu te ducă capul…” 5 Şapte jucători, OUT de la FCSB. Gigi Becali şi-a făcut lista “neagră” pentru finalul sezonului 6 Cristi Chivu, aproape de o nouă lovitură pe piaţa transferurilor! Jucătorul şi-a dat acordul să vină la Inter
Citește și