Răzvan Lucescu îi poate ocupa locul marelui Claudio Ranieri! Românul e tot mai aproape de Serie A

Alexandru Ivan Publicat: 18 aprilie 2021, 11:54

Comentarii
Răzvan Lucescu îi poate ocupa locul marelui Claudio Ranieri! Românul e tot mai aproape de Serie A

Răzvan Lucescu, aproape de Serie A

Ranieri mai are contract cu Sampdoria doar până la finalul sezonului. Antrenorul care a luat titlul în Anglia cu Leicester n-a avut performanțe și la formația genoveză. Sampdoria este numai pe locul 10 în Serie A, fără emoții în privința retrogradării, dar departe de cupele europene. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Lucescu, pe lista Sampdoriei

Sampdoria își caută deja antrenor pentru sezonul viitor. Răzvan Lucescu este unul dintre numele importante de pe lista italienilor, scrie GSP. Dacă mutarea la Sampdoria nu se va concretiza, el este favorit să o preia pe AEK Atena.

Cu toate acestea, ultrașii eleni nu uită trecutul lui Lucescu pe banca lui PAOK. Românul a cucerit un titlu și două Cupe ale Greciei alături de echipa din Salonic. El ar putea avea o primire ostilă la AEK Atena. 

Lucescu e liber de contract din luna februarie, de când s-a despărțit de Al Hilal. În Arabia Saudită, fostul selecționer a câștigat tot ce se putea: Liga Campionilor Asiei, campionatul și Cupa Regelui. 

Răzvan Lucescu, despre viitorul său

Fost mare antrenor la Rapid, dar şi membru elite în programul socios DDB, Răzvan Lucescu nu ia în calcul revenirea în România. Motivul principal, spune experimentatul antrenor, este faptul că îşi doreşte să obţină cât mai multe performanţe cu echipe din afara ţării.

Reclamă
Reclamă

"Sigur că aș veni pentru că sunt român. Sunt antrenor român, e țară mea, o iubesc, dar acum cred că aș face o greșeală pentru carieră mea să mă întorc. Pentru că am această posibilitate, sunt într-o perioadă de succes și e logic să stau cât mai mult afară, atât timp cât am aceste posibilități", a declarat Răzvan Lucescu, în exclusivitate, pentru AS.ro

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:37

Slovacia – Kosovo 3-4. Surpriză uriașă la Bratislava! Lista completă a echipelor calificate în finala barajului

23:46 26 mart.

Slovacia – România e live în Universul Antena (marţi, 21:45), după ratarea calificării la World Cup 2026

23:45 26 mart.

Vincenzo Montella, iritat de întrebarea unui român după victoria Turciei: “Sunteți provocator”. Ce replică a dat

23:30 26 mart.

Răzvan Marin a spus ce s-a întâmplat în vestiarul României, după eşecul cu Turcia: “Asta cred că va face domnul Lucescu”

23:23 26 mart.

“Următorii la rând!”. Presa din Turcia, reacție arogantă după victoria contra României în barajul de Mondial

23:10 26 mart.

Marius Șumudică a desființat naționala României, după 0-1 cu Turcia. Atac la adresa lui Mircea Lucescu

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 4 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 Turcii anunță o pierdere grea pentru naționala Românei. L-au scos din echipa de start
Citește și