Jurnaliştii de la Voetbalnieuws anunţă că nu se mai pune problema ca mijlocaşul de 24 de ani să revină în Belgia. Standard Liege şi Antwerp şi-au dorit să îl împrumute pe internaţionalul român, dar negocierile s-au sistat.
Răzvan Marin continuă la Ajax Amsterdam
"În ultimele luni, s-a vorbit mult despre plecarea lui Răzvan Marin de la Ajax. În afară de Antwerp, au fost echipe din Spania şi Italia care şi-au manifestat interesul pentru aducerea românului. Totuşi, Ajax a decis că el nu va pleca.
Transferul lui Hakim Ziyech şi posibila plecare a lui Donny van de Beek ar elibera un loc la mijlocul terenului. Ajax continuă să creadă în Marin", a dezvăluit sursa citată.
Lăncierii au plătit 12.5 milioane de euro pentru a-l aduce pe Marin de la Standard Liege. A fost al treilea cel mai scump jucător vândut de gruparea din Belgia.
Răzvan Marin a jucat numai 10 meciuri în campionatul Olandei. În 5 dintre acestea a fost titular, dar nu a reuşit să înscrie vreun gol.
- Ajax i-a decis viitorul mijlocaşului român
- Mijlocaşul încă nu a înscris în campionatul Olandei
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Românul care a cucerit Turcia, verdict clar după startul dezastruos al lui Mirel Rădoi la Gaziantep
- Mirel Rădoi a vorbit de plecare, după 4 înfrângeri consecutive la Gaziantep: „Trebuie să aflăm”
- Alexandru Maxim continuă alături de Mirel Rădoi! Decizia luată de jucător și sacrificiul făcut pentru a rămâne
- Pep Guardiola, ofertă „astronomică” după ce și-a anunțat plecarea de la Manchester City
- Şi-a anunţat plecarea imediat după ce a cucerit titlul cu Al Nassr: “Am venit aici ca să ajut”
































