”Marin a fost adus după plecarea lui De Jong la Barcelona și a costat 12.5 milioane de euro. Marin nu pare să calce pe urmele predecesorului său. El nu a reușit să marcheze niciun gol, având doar 10 prezențe în Erevidisie”, au notat olandezii.
Răzvan Marin, inclus în echipa dezamăgilor, în Olanda
Echipa dezamăgirilor din Olanda: Xavier Mous (PEC Zwolle) – Timo Baumgartl (PSV), George Johnston (Feyenoord), Laurens De Bock (ADO The Hag), Toni Lato (PSV) – Liam Kelly (Feyenoord), Razvan Marin (Ajax) – Sam Schreck (FC Groningen) – Ritsu Doan (PSV), Ryan Babel (Ajax), Bruma (PSV)
Această dezamăgire îl poate transforma pe Răzvan Marin în monedă de schimb. ”Lăncierii” îl vor pe Krepin Diatta, de la Club Brugge, și sunt pregătiți să renunțe la mijlocașul nostru. Diatta este evaluat în acest moment la 25 de milioane de euro, așa că Ajax ar putea fi nevoită să ofere și o sumă de bani.
Răzvan Marin s-a transferat la Amsterdam în vara lui 2019 de la Standard Liege, pentru 12,5 milioane de euro. Mijlocașul de 23 de ani nu s-a adaptat deloc și a fost folosit în doar 10 meciuri oficiale.
- Răzvan Marin a fost transferat de Ajax pentru 12.5 milioane de euro
- 10 meciuri a adunat Marin în Olanda
- Mijlocașul ar putea ajunge la Brugge
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Ștefan Târnovanu pleacă de la FCSB! Antrenorul român vrea să dea o lovitură de proporții
- Barcelona, de neoprit! A trimis oferta pentru jucătorul mult dorit: 100.000.000 de euro
- Cristi Chivu vrea să dea lovitura. Inter l-ar putea transfera pe starul lui AC Milan
- Viitorul lui Radu Drăguşin la Tottenham, din ce în ce mai clar. Anunţul momentului: “Here we go!”
- Răsturnare de situaţie: la ce echipă poate ajunge Denis Drăguş, jucător dorit şi de Gigi Becali la FCSB

































