Răzvan Marin, tot mai aproape de plecarea de la Cagliari. Clubul la care a acceptat să se transfere

Publicat: 22 iulie 2025, 20:15

Comentarii
Răzvan Marin, tot mai aproape de plecarea de la Cagliari. Clubul la care a acceptat să se transfere

Profimedia

Răzvan Marin e tot mai aproape de plecarea de la Cagliari. Internaţionalul român a acceptat oferta celor de la AEK Atena şi ar putea fi adversarul altor trei români în Grecia: Răzvan Lucescu, Olimpiu Moruţan şi Andrei Ivan.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Marin, în vârstă de 29 de ani, a fost dorit şi de Răzvan Lucescu la PAOK, în această vară, însă Cagliari nu a acceptat oferta.

Răzvan Marin, tot mai aproape de plecarea de la Cagliari

Conform presei din Grecia, Răzvan Marin le-a spus “da” oficialilor de la AEK Atena şi e gata să plece din Serie A. Jurnaliştii eleni menţionează că echipa din capitala Greciei e dispusă să ofere suma de un milion de euro în schimbul internaţionalului român.

Pentru moment, cele două cluburi nu au ajuns la o înţelegere, însă sunt şanse mari ca transferul să se realizeze în această vară.

Oficialii lui AEK Atena îşi doresc ca mutarea lui Răzvan Marin să se oficializeze cât mai repede, deoarece vor să se bazeze pe internaţionalul român la returul cu Hapoel Beer Sheva, din turul doi preliminar de Conference League.

Reclamă
Reclamă

Dacă se va realiza transferul la AEK Atena, atunci Răzvan Marin va părăsi fotbalul din Italia după cinci ani. El a fost transferat de Cagliari în toamna lui 2020, iniţial sub formă de împrumut de la Cagliari. Ulterior, un sezon mai târziu, italienii au plătit suma de 19 milioane de euro pentru transferul definitiv al internaţionalului român.

Italienii, anunț despre viitorul lui Răzvan Marin

Italienii au dezvăluit faptul că și Cagliari a luat decizia de a renunța la serviciile lui Răzvan Marin, în această vară. Oficialii formației din Serie A vor să-l vândă pe internaționalul român.

Presa din Peninsulă menționează că transferul lui Răzvan Marin a devenit o prioritate pentru șefii de la Cagliari. Aceștia vor să-i găsească cât mai rapid o echipă internaționalului român, existând interes tot din Italia pentru el.

Reclamă

„Cagliari este interesată de vânzarea jucătorului pentru a elibera din bani, dar și un loc la mijlocul terenului.

Mai multe echipe din Italia, cât și din străinătate sunt interesate, ceea ce face din transferul său o prioritate absolută pentru conducerea Rossoblu”, a declarat Răzvan Marin, conform cagliarinews24.com.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:48

Fanii Interului, reacții dure la adresa lui Cristi Chivu, după 1-1 cu Atalanta: „Mentalitatea echipei s-a dus de râpă”

18:38

Ce i-a strigat Cristi Chivu arbitrului, după ce a fost eliminat în Inter – Atalanta 1-1: “Cinci minute nebune pe San Siro”

18:30

Leverkusen – Bayern 1-1. Egal pentru campioana Germaniei, într-un meci cu 3 goluri anulate și doi jucători eliminați

17:58

Arouca – Benfica LIVE VIDEO (22:30). Echipa lui Jose Mourinho are nevoie de victorie

17:55

Inter – Atalanta 1-1. Dezastru pentru echipa lui Cristi Chivu! Tehnicianul român, eliminat după o criză de nervi

17:52

Cristi Chivu a fost eliminat în Inter – Atalanta 1-1! Criză de nervi după o fază controversată

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 3 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 4 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 5 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 6 VideoStartul cursei de sprint din MP al Chinei. Lewis Hamilton l-a depășit pe George Russell, în primul tur
Citește și