Real Madrid – Alaves 2-0. Benzema şi Asensio duc echipa lui Zidane mai aproape de titlu

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 11.07.2020, 5:29

Real Madrid este de neoprit după pandemie. Echipa lui Zinedine Zidane a mai făcut un pas uriaş către titlu, după 2-0 cu Alaves. A fost a opta victorie consecutivă în campionat pentru Real Madrid.

Eroul meciului a fost golgheterul Karim Benzema. Atacantul a reuşit un gol şi o pasă de gol. Real Madrid este lider în La Liga, cu un avans de 4 puncte în faţa Barcelonei. Până la finalul campionatului mai sunt 3 etape.

Real Madrid – Alaves 2-0. Al doilea gol a fost validat cu ajutorul VAR-ului

Golurile au fost marcate de Benzema (12) şi Asensio (50), ultima reuşită fiind validată după ce s-a consultat VAR-ul.

La finalul primei reprize, arbitrul Jesus Gil Manzano s-a ciocnit de un jucător de la Alaves şi a avut nevoie de îngrijiri medicale. Accidentat la piciorul stâng, el a fost înlocuit la pauză cu rezerva Hector Rodriguez Carpallo.

Bernadette Szocs, la AS.ro LIVE

A fost descoperită fantoma lui Sergio Ramos, la Paris
Fotbal extern • 14:20
A fost descoperită fantoma lui Sergio Ramos, la Paris :) ”A apărut acest bărbat tatuat, cu barbă și care vorbea spaniolă” / ”Am tras o mare sperietură”
Ronald Koeman vrea titlul cu Barcelona
Fotbal extern • 16 oct., 15:55
Pe locul 9 în La Liga, Ronald Koeman asigură: „Am o echipă gata să se lupte pentru câștigarea titlului!”. Ce spune despre viitorul său pe Camp Nou
Robert Lewandowski a cerut să plece de la Bayern Munchen
Fotbal extern • 16 oct., 14:04
Anunț șoc în fotbalul mondial! Robert Lewandowski a cerut să plece de la Bayern Munchen. Unde vrea să joace starul polonez
Alena Mazanik are părul atât de lung, că "i se prind deseori insecte în el". Cum arată tânăra și cât măsoară podoaba ei capilară
Scenariu uriaș pentru Ianis Hagi. Starul lui Rangers poate fi cumpărat de cel mai bogat club din lume. Prima reacție despre transferul stelar:  ”Ar face față”
1
Scenariu uriaș pentru Ianis Hagi. Starul lui Rangers poate fi cumpărat de cel mai bogat club din lume. Prima reacție despre transferul stelar: ”Ar face față”
22:00 LIVE SCOREJuventus – AS Roma 1-0, derby-ul zilei, și FC Barcelona – Valencia 2-1 se joacă acum! Parma – Monza 0-0. Echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă, fără victorie de cinci etape. Meciurile zilei sunt AICI 21:41 Dennis Man, pus la zid în Italia: „Păcătuiește prin egoismul excesiv!” Fanii au huiduit-o pe Parma după remiza cu Monza 21:25 „Este șocant!” Reacția lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK Salonic a ratat victoria deși a avut 4-1 la pauză: „În final trebuia să fim mai nenorociți!” 20:33 UTA Arad – FC U Craiova 1948 1-0 | Flavius Stoican, mesaj clar pentru Adrian Mititelu: „E supărare! Este într-adevăr mult de muncă!” 20:29 Gigi Becali, primele reproșuri din mandatul lui Edi Iordănescu: „Eu vreau asta, i-am spus și lui! Încă nu se vede mâna lui!” Ce l-a convins să-l pună antrenor la FCSB 20:01 Momente de panică în Premier League! Un fan a fost resuscitat în tribune în timpul meciului Newcastle – Tottenham. Anunțul făcut de englezi 19:57 „Oamenii au mintea întunecată!” Gigi Becali, reacție vehementă după penalty-ul acordat de Marcel Bîrsan în FCSB – Mioveni 3-0: „Au invidie pe mine. Cum să nu fie 11 metri?!” 19:25 UTA Arad – FC U Craiova 1948 1-0 | „Bătrâna Doamnă” a urcat pe loc de play-off! Flavius Stoican, debut cu stângul pe banca oltenilor 18:57 VIDEOOlimpiu Moruțan i-a cucerit definitiv pe fanii lui Galatasaray: „Îl poți opri doar dacă-l faultezi!” Cum a reacționat mijlocașul după ce și-a umilit adversarii 18:43 Meci halucinant pentru Răzvan Lucescu și Mitriță în Grecia. PAOK conducea la pauză cu 4-1, însă finalul a fost unul incredibil