Real Madrid – Barcelona | S-a decis! Cine va împărţi dreptatea în derby-ul pentru titlu din La Liga. Este "talismanul norocos" al madrilenilor

Dragoș Vasile Publicat: 7 aprilie 2021, 16:32

profimediaimages.ro

S-a decis cine va arbitra Real Madrid - Barcelona

• Real Madrid - Barcelona, sâmbătă, 22:00
  • Cine va arbitra derby-ul pentru titlu

Cunoscutul Mateu Lahoz (44 ani) va împărţi dreptatea în Real Madrid – Barcelona, derby-ul pentru titlu în La Liga. De-a lungul carierei sale, "centralul" a arbitrat de 5 ori întâlnirile dintre cei doi granzi ai Spaniei. Dintre acestea, trei au fost victorii pentru "galactici", o partidă s-a încheiat la egalitate, iar alta a fost victorie pentru catalani.

Real Madrid, cu moralul la maxim înainte de "El Clasico"

Înaintea "El Clasico", Real Madrid vine după 12 meciuri consecutive fără înfrângere în toate competiţiile, printre care 10 sunt victorii şi 2 remize. În ultimul meci, duelul cu Liverpool din sferturile Ligii Campionilor, elevii lui Zidane au câştigat cu 3-1.

De cealaltă parte, Barcelona are şi ea nouă meciuri fără înfrângere, în toate competiţiile. Messi&Co au fost eliminaţi din Liga Campionilor de PSG, astfel că titlul în Spania rămâne obiectivul principal al formaţiei de pe "Camp Nou".

Barcelona – Valladolid 1-0. Dembele şi-a salvat echipa înainte de "El Clasico"

Catalanii au învins-o la limită pe teren propriu pe Real Valladolid, scor 1-0, în etapa a 29-a din La Liga. Dembele a salvat-o pe Barcelona în ultimul minut. După acest rezultat, Barcelona s-a apropiat la numai un singur punct de liderul Atletico Madrid.

Meciul cu Valladolid a fost ultimul test pentru Barcelona înaintea duelului cu eterna rivală. "El Clasico" va avea loc sâmbătă, de la ora 22:00, LIVE TEXT pe AS.ro.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

16:59 Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală din Antalya! Românca, fără set pierdut de la revenirea în circuit 16:57 Bocciu şi ceilalţi doi ultraşi ai Rapidului rămân în arest! Decizia de ultimă oră a instanţei 16:43 VideoCamelia Bălțoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 28 martie 16:39 Andrei Borza a reacţionat, după ce a fost pus la zid de Edi Iordănescu! Replica fundaşului de la Rapid după escapada de la Iaşi 16:22 „Merită Ianis Hagi să fie la EURO?” Răspunsul pe care l-a dat Anghel Iordănescu 15:42 Stadionul pe care va juca Dinamo, după sancțiunea primită! Anunț de ultim moment: „Îi ajutăm cu orice!” 14:56 Dan Şucu, mesaj pentru fanii Rapidului, după ce ultraşii au ajuns în arest: „Au început campaniile de dezinformare” 14:24 Cristiano Bergodi, reacție fermă înainte de Universitatea Craiova – Rapid: „Ne-a prăbușit!” Ce a spus despre Dan Șucu 14:03 Surpriză de proporții! Max Verstappen ar fi favorit să-i ia locul lui Lewis Hamilton la Mercedes 13:25 Italienii dau de pământ cu George Puşcaş după ultimele evoluţii ale atacantului lui Bari: „Până acum a fost dezamăgitor” Vezi toate știrile
Gică Hagi a fost la baza lui Real Madrid, înainte de Columbia - România
Fotbal • 27 mart., 21:47
Gică Hagi a fost la baza lui Real Madrid, înainte de Columbia – România: „M-am întâlnit cu Ancelotti!”
Vinicius a izbucnit în lacrimi la conferinţa de presă!
La Liga • 25 mart., 18:40
FOTO
Vinicius a izbucnit în lacrimi la conferinţa de presă! Motivul pentru care starul brazilian nu a mai rezistat
La Liga • 24 mart., 15:47
„Voi ajunge la EURO cu mintea limpede” Kylian Mbappe a spus ce se întâmplă în prezent la PSG, după ce s-a aflat că merge la Real!
Endrick, viitorul atacant de la Real Madrid, a marcat pe Wembley primul gol pentru naţionala Braziliei, la doar a treia selecţie
Fotbal extern • 23 mart., 22:59
Endrick, viitorul atacant de la Real Madrid, a marcat pe Wembley primul gol pentru naţionala Braziliei, la doar 17 ani