De-a lungul carierei sale, Lahoz a arbitrat de 5 ori întâlnirile dintre cei doi granzi ai Spaniei. Dintre acestea, trei au fost victorii pentru "galactici", o partidă s-a încheiat la egalitate, iar alta a fost victorie pentru catalani.
Real Madrid, cu moralul la maxim înainte de "El Clasico"
Înaintea "El Clasico", Real Madrid vine după 12 meciuri consecutive fără înfrângere în toate competiţiile, printre care 10 sunt victorii şi 2 remize. În ultimul meci, duelul cu Liverpool din sferturile Ligii Campionilor, elevii lui Zidane au câştigat cu 3-1.
De cealaltă parte, Barcelona are şi ea nouă meciuri fără înfrângere, în toate competiţiile. Messi&Co au fost eliminaţi din Liga Campionilor de PSG, astfel că titlul în Spania rămâne marele obiectiv al formaţiei de pe "Camp Nou".
Meciul Real Madrid – FC Barcelona, contând pentru etapa a 30-a a campionatului Spaniei, este programat sâmbătă, la ora 22.00. Înainte de El Clasico, Atletico Madrid e pe primul loc în Spania, cu 66 de puncte, fiind urmată de Barcelona (65) şi de Real Madrid (63).
- Mateu Lahoz s-a accidentat în timpul meciului Bayern - PSG 2-3
- El Clasiso se dispută sâmbătă, de la ora 22:00, LIVE TEXT pe AS.ro
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Momente de panică pe terenul de fotbal. Un selecționer s-a prăbușit pe gazon după o criză de nervi
- Cristiano Ronaldo îi dă planurile peste cap lui Lionel Messi! Vrea să deturneze un star din drumul către Inter Miami
- Salariu de 14 milioane € pe an pentru viitorul antrenor al lui Radu Drăguşin la Tottenham
- „E o rușine!” S-au supărat pe arbitru și au rămas nemișcați pe gazon: cât s-a terminat meciul
- Anunţul tranşant al impresarului lui Denis Drăguş despre transferul atacantului la FCSB!

































