Real Madrid – PSG 3-1 | Gialuigi Donnarumma, prima reacție după eliminarea din UEFA Champions League
„Eliminarea din Liga Campionilor a fost o lovitură grea. Ultimele două zile nu au fost uşoare, dar tocmai aceste momente ne fac mai puternici. Acum trebuie să ne gândim la prezent, să câştigăm Ligue 1, să dăm totul, aşa cum am făcut întotdeauna pentru acest tricou, pentru acest club şi pentru suporterii noştri. Începem din nou, toţi împreună! Hai Paris”, a scris Donnarumma, pe Instagram.
La meciul de Santiago Bernabeu, Gianluigi Donnarumma a trimis greşit o minge la Vinicius Jr, iar acesta a pasat în centrul careului, de unde Karim Benzem a înscris. Real s-a impus în cele din urmă cu 3-1 şi s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.
Donnarumma joacă pentru PSG din 2021, când a venit liber de contract de la AC Milan. Vara trecută, portarul a câștigat EURO 2020 cu naționala Italiei, fiind desemnat cel mai bun jucător al competiției.
Ce i-a scris Gianluigi Donnarumma lui Neymar, după ce spaniolii au anunţat că s-au aflat aproape de bătaie
Presa din Spania a anunțat că Neymar și Gianluigi Donnarumma s-au aflat la un pas de bătaie, la finalul partidei dintre Real Madrid și PSG, reproșându-şi greşelile comise la primele două goluri încasate de parizieni.
Neymar a dezmințit zvonurile respective. Brazilianul a postat pe contul de Instagram conversația pe care a avut-o cu portarul italian. Alături de captura cu mesajele schimbate, Neymar a atașat titlul știrii din Spania, care anunța posibilul conflict dintre cei doi.
„Salut, Ney. Îmi pare rău pentru ce s-a întâmplat ieri, știrea asta este inacceptabilă”, i-a scris Donnarumma lui Neymar, după ce i-a trimis știrea despre presupusul scandal din vestiarul lui PSG.
„Prietene! Stai liniștit! Astfel de lucruri se pot întâmpla în fotbal (n.r. – despre greşeala de la primul gol încasat de PSG). Suntem o echipă și suntem alături de tine. Încă ești foarte tânăr și vei câștiga multe. Ridică-te, trebuie să mergem înainte. Te îmbrățișez!”, a răspuns Neymar.
