Decizia vine în contextul pandemiei de coronavirus, iar toți angajații clubului au decis să li se reducă salariile cu un procent cuprins între 10% și 20%. Totul depinde de circumstanțele în care se va încheia actuala stagiune.
Comunicatul lui Real Madrid în plină pandemie de Covid-19
”Clubul Real Madrid este mândrul de această mare familie, care se unește în aceste momente atât de dificile. În același mod, Real Madrid, membrii și fanii săi, doresc să le arate toată dragostea și solidaritatea lor pentru cei care au avut de suferit de pe urma acestei boli.
Le dorim tuturor bolnavilor o recuperare cât mai rapidă și suntem complet recunoscători celor care sunt în prima linie în lupta contra Covid-19. Noi, la Real Madrid, oferim tot sprijinul și puterea noastră și suntem siguri că vom trece peste acest moment dificil”, se arată în comunicatul clubului.
- Real Madrid reduce salariile angajaților
- Echipele de fotbal și baschet sunt afectate de pandemie
- Comunicatul clubului Real Madrid în plină criză de Covid-19
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Unde poate ajunge Mohamed Salah! Fosta campioană îl consideră o prioritate pe superstarul egiptean
- Elias Charalambous, acord pentru transferul jucătorului de la FCSB! Cine ajunge sub comanda cipriotului
- Răzvan Lucescu, aproape de a semna în Arabia Saudită! Românul luptă cu un antrenor cu aproape 20 de ani mai tânăr
- Răzvan Lucescu a rupt tăcerea după plecarea de la PAOK: „Niște oameni fără creier”
- S-a retras prima arbitră care a oficiat un meci la un Campionat Mondial. Ce funcție va ocupa
































