Repriză de coşmar pentru Ciprian Tăturuşanu! Portarul român a încasat 5 goluri în 45 de minute în Arabia Saudită

Alex Masgras Publicat: 30 noiembrie 2023, 18:04

Repriză de coşmar pentru Ciprian Tăturuşanu

Ciprian Tătăruşanu, gafă uriaşă în Abha - Al Ahli / Captură Prima Sport

A fost o repriză de coşmar pentru Ciprian Tăturuşanu în Abha – Al Ahli. Echipa portarului român este condusă cu 5-0 la pauza meciului. Tătăruşanu a făcut o gafă monumentală la primul gol al oaspeţilor, după care oaspeţii au atacat în valuri.

Al Ahli, care a mai avut şi un gol anulat de VAR pentru un offside al lui Mahrez, a făcut o repriză de vis. În ceea ce îl priveşte pe Tătăruşanu, portarul român a avut o parte mare de vină şi la golurile 4 şi 5, care au fost luate la colţul scurt.

Repriză de coşmar pentru Ciprian Tăturuşanu!

Update: Al Ahli a marcat şi al şaselea gol în meciul cu Abha. Mahrez şi-a trecut în cele din urmă numele pe lista marcatorilor în minutul 64.

Ciprian Tătăruşanu a avut parte de o repriză de coşmar în meciul Abha – Al Ahli. Portarul român a încasat 5 goluri în prima repriză.

În minutul 20, oaspeţii au deschis scorul prin spaniolul Gabri Veiga, cel care a profitat din plin de ieşirea hazardată a portarului român. Veiga l-a driblat fără probleme pe Tătăruşanu, după care a trimis balonul în poartă. Două minute mai târziu, Al Brikan a majorat diferenţa.

În minutul 26, golul lui Riyad Mahrez a fost anulat de VAR pentru o poziţie de offside, dar Al Ahli a continuat să atace. Al Brikan a realizat dubla în minutul 28.

Franck Kessie şi-a trecut şi el numele pelista marcatorilor, din pasa lui Veiga, în minutul 38. În ultimul minut al primei reprize, Veiga a realizat şi el dubla.

Nicolae Stanciu şi Cosmin Contra, victorie mare contra echipei lui Ciprian Tătăruşanu!

Înaintea meciului cu Al Ahli, echipa lui Tătăruşanu a pierdut şi contra celor de la Damac. Nicolae Stanciu şi Cosmin Contra au obţinut o victorie mare contra echipei lui Ciprian Tătăruşanu. Damac FC a învins-o cu 4-2 pe Abha.

La Damac, N’Koudou a fost autorul unui hattrick. Celălalt gol al formaţiei antrenate de Cosmin Contra a fost marcat de Assan Ceesay în minutul 90+8.

Site-ul sofascore.ro l-a notat pe Nicolae Stanciu cu 8.2, a doua notă a meciului, în timp ce Tătăruşanu a primit 7.1. N’Koudou a primit 10 pentru hattrick-ul pe care l-a reuşit şi cu care formaţia lui Stanciu şi Contra şi-a adjudecat victoria.

Damac a urcat pe 10 în prima ligă din Arabia Saudită, în timp ce echipa lui Tătăruşanu, Abha, se află pe locul 15, având cu 3 puncte mai mult decât Al-Akhdoud, formaţia românilor Andrei Burcă şi Florin Tănase. Al-Akhdoud tocmai a fost învinsă cu 3-0 de echipa lui Ronaldo, Al-Nassr.

Cine va câştiga Marele Premiu al Bahrainului?

feb.
23:35
VIDEOLyon s-a calificat în semifinalele Cupei Franţei! A eliminat-o pe Strasbourg la penalty-uri, live în AntenaPLAY
27
feb.
23:28
Ciprian Deac, „la pământ” după ce CFR Cluj a fost egalată dramatic de Oţelul: „Am pierdut două puncte!”
27
feb.
23:27
Adrian Mutu, discurs sincer după Oţelul – CFR Cluj 2-2: „FCSB are prima şansă la titlu, dar nu stau să mă gândesc la asta acum!”
27
feb.
23:06
Erling Haaland, meci istoric la Manchester City! A dat cinci goluri într-o oră! Kevin de Bruyne, patru pase decisive
27
feb.
22:45
Oţelul – CFR Cluj 2-2. Două puncte uriaşe pierdute de echipa lui Adrian Mutu în lupta la titlu
27
feb.
22:39
AS.RO LIVE | Maria Coman este invitata lui Dan Pavel, de la 10:30. Poveşti de senzaţie spuse de karatista de la Dinamo
27
feb.
22:27
Atletico Madrid, o nouă postare fabuloasă pe contul de TikTok! Griezmann şi Rodrigo de Paul, „vedete” într-un clip pe manele
27
feb.
22:21
Ilie Dumitrescu, reacţie colosală după golul fabulos marcat de Alexandru Pop: „A dat mai bine!”
27
feb.
21:51
Zeljko Kopic a dezvăluit „secretul” din spatele victoriei lui Dinamo cu Hermannstadt. „Ştiam că nu putem să-i batem aşa!”
Horoscopul zilei de 29 februarie 2024. Balanțele își deschid sufletul. Află ce se întâmplă cu zodia ta

Horoscopul lunii martie 2024. Unii nativi trec prin momente de cumpănă în viața personală

Liga Campionilor Asiei
Laurenţiu Reghecampf, aproape OUT de la Al-Tai
Fotbal extern • 26 feb., 15:11
Laurenţiu Reghecampf, aproape OUT de la Al-Tai! Anunţul făcut în Arabia Saudită
Laurenţiu Reghecampf, salvat de golul lui Andrei Cordea
Fotbal extern • 17 feb., 9:23
Laurenţiu Reghecampf, salvat de golul lui Andrei Cordea! Reuşită în minutul 90+8 a românului în Arabia Saudită
Roberto Mancini şi-a cerut scuze pentru gestul din timpul meciului Arabia Saudită - Coreea de Sud
AntenaPLAY • 30 ian., 23:31
Roberto Mancini şi-a cerut scuze pentru gestul din timpul meciului Arabia Saudită – Coreea de Sud! Explicaţia selecţionerului
Arabia Saudită - Coreea de Sud e ACUM, live în AntenaPLAY
AntenaPLAY • 30 ian., 21:00
Arabia Saudită – Coreea de Sud 1-1 (2-4 d.l.d)! Calificare dramatică pentru Heung-Min Son şi Klinsmann, în faţa lui Mancini
Karim Benzema - Cristiano Ronaldo poate redeveni un cuplu letal şi în Arabia Saudită.
Fotbal • 30 ian., 8:55
Karim Benzema – Cristiano Ronaldo, cuplu letal în Arabia Saudită! Anunţul făcut de Goal.com