Închide meniul

Romelu Lukaku i-a luat faţa lui Cristiano Ronaldo! Golgheterul lui Inter, fotbalistul anului în Italia. Ce premiu a luat portughezul

Dragoș Vasile Publicat: 31 mai 2021, 21:26

Comentarii
Romelu Lukaku i-a luat faţa lui Cristiano Ronaldo! Golgheterul lui Inter, fotbalistul anului în Italia. Ce premiu a luat portughezul

Romelu Lukaku şi Cristiano Ronaldo

Romelu Lukaku i-a luat faţa lui Cristiano Ronaldo. Fotbalistul belgian al campioanei Italiei a fost desemnat cel mai bun jucător din Serie A în sezonul 2020-2021.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lukaku a marcat 24 de goluri şi a dat 11 pase decisive în sezonul care i-a adus lui Inter primul titlu după 2011.

Cristiano Ronaldo a fost desemnat cel mai bun atacant din Serie A, el fiind şi golgheterul competiţiei, cu 29 goluri.

Reclamă
Reclamă

Nicolo Barella (Inter) a fost cel mai bun mijlocaş, Christian Romero (Atalanta) cel mai bun fundaş, Gianluigi Donnarumma (AC Milan) cel mai bun portar, iar Dusan Vlahovic (Fiorentina) cel mai bun tânăr fotbalist.

Romelu Lukaku i-a luat faţa lui Cristiano Ronaldo! Vedeta lui Juventus, mesaj interpretabil

Cristiano Ronaldo a scris pe Facebook un mesaj interpretabil prin care anunţă pe toată lumea că şi-a îndeplinit obiectivele în Serie A. Vorbele lui CR7 i-au pus pe jar pe fanii lui Juventus, la finalul unei stagiuni în care bianconerii abia au prins ultimul loc de Champions League.

Reclamă

„Viaţa şi cariera unui jucător de top are suişuri şi coborâşuri. An după an, întâlnim echipe fantastice, cu jucători extraordinari care au obiective ambiţioase. Trebuie să dăm totul pentru a ne menţine la un nivel excelent.

Anul acesta nu am putut câştiga titlul în Serie A, îi felicit pe cei de la Inter care au meritat titlul. Totuşi, trebuie să facem un inventar cu ce am câştigat în acest sezon cu Juventus, colectiv şi individual. Supercupa Italiei, Cupa Italiei, titlul de golgheter m-au umplut de fericire. Ştiu cât de greu sunt de obţinut în Italia.

Cu aceste realizări, am atins obiectivele pe care mi le-am setat când am venit în Italia: să câştig titlul, Cupa şi Supercupa Italiei şi să fiu cel mai bun jucător din campionat, dar şi golgheterul din Serie A. Asta într-un campionat plin de jucători extraordinari, de cluburi uriaşe care au cultură fotbalistică.

Am mai spus asta, eu nu alerg după recorduri, ele mă urmăresc pe mine. Nimic nu se compară cu sentimentul să ştiu că mi-am pus amprenta în ţările în care am jucat şi că le-am adus bucurie fanilor cluburilor pe care le-am reprezentat. Pentru asta muncesc, asta mă emoţionează şi asta voi urmări până în ultima zi a carierei mele. Le mulţumesc tuturor care au luat parte în această călătorie. Rămânem împreună!”, a scris Ronaldo pe Facebook.

Ce a făcut Cristiano Ronaldo după ce Juventus s-a calificat în Champions League
Profimedia
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:31
Ce se întâmplă cu Andrei Rațiu, înaintea confruntării lui Rayo Vallecano cu Real Madrid
20:30
LIVE TEXTDinamo – Petrolul 0-0. Echipa lui Kopic s-a jucat cu ocaziile!
20:19
Cristi Chivu, „pe val” la Inter. Românul, desemnat din nou antrenorul lunii în Serie A
20:11
Anunţul uriaş al lui Lindsey Vonn după ce a suferit o căzătură cu doar o săptămână înaintea startului JO!
19:57
„Doare, asta e sigur”. Jannik Sinner, ferm după eșecul cu Novak Djokovic de la Australian Open: „A fost un carusel”
19:54
Unde te-ai dus, Stanciu? Situație ireală în liga cu patru români: nouă echipe din 16 încep sezonul cu punctaj negativ
1 FotoE multimilionar, dar iubita lui superbă câştigă mai mulţi bani decât el: “Ne întrecem”! Sumele uriaşe încasate 2 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 4 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 5 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi” 6 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid
Citește și