Rusescu de AUR! Raul a marcat în minutele 90+6 şi 90+9 şi a adus o victorie dramatică pentru Giresunspor

De Antena Sport
Publicat: 19 iunie 2020, 19:19

Raul Rusescu a făcut spectacol în ultimul meci al lui Giresunspor, 3-1 cu Adanaspor. Fostul atacant al Stelei a reuşit o dublă în prelungirile partidei.

Raul Rusescu

Twitter

În minutul 90+5, scorul era egal, 1-1, iar atunci Rusescu a marcat în două rânduri, în minutele 90+6 şi 90+9. Ultima reuşită a venit din penalty.

#Adanaspor golü bulduktan sonra Giresunluların kimyası değişti. Daha fazla pozisyon buldular. Galibiyeti getiren gollerin 90+5 ve 90+9'da gelmesi Giresun'un karantina arasını verimli geçirdiğini gösteriyor. #Giresunspor son haftalarda çıkışa geçiyor. #Çotanak #Hafta28 pic.twitter.com/hZtlYTcbt9
— PTT Championship (@PttChampionship) June 19, 2020

După aceste reuşite, Rusescu a ajuns la 11 goluri marcate în 25 de meciuri în a doua ligă turcă.

Giresunspor ocupă locul opt în clasament, cu 41 de puncte, în timp ce Adanaspor este pe penultima poziţie, cu 20 de puncte.

Rusescu, în două rânduri jucătorul Stelei

Rusescu a jucat prima dată pentru la FCSB în perioada 2011-2013, atunci când a marcat 34 de goluri în 65 de meciuri. El a revenit la echipa lui Becali în sezonul 2018-2019, când a înscris patru goluri în 19 partide.

”M-am uitat la toate meciurile la care am putut să mă uit. FCSB e pentru tine, pentru mine este Steaua, va rămâne Steaua. Și sper ca la reluarea campionatului să joace un fotbal de calitate și să-și câștige meciurile”, a declarat Rusescu, pentru AntenaSport, cu ceva timp în urmă.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

13:31 Nicolae Dică, mulţumit de ultimele transferuri realizate de FCSB: „Aveam nevoie de jucători”. Ce spune despre a patra mutare pregătită de Gigi Becali 12:47 Emma Răducanu s-a calificat în sferturi la Washington, după o partidă colosală: „Am murit de 3 ori în acest meci” 12:06 NEWS ALERTOFCIAL | Eduard Radaslavescu şi Radu Boboc, noii jucători de la FCSB! Pe ce perioadă au semnat şi ce numere şi-au ales după ce au plecat de la Farul lui Gică Hagi 11:51 Novak Djokovic ratează turneul de la Montreal. Anunţul organizatorilor pentru fostul lider mondial 11:44 Gigi Becali şi-a făcut toate calculele şi nu se mai retrage din fotbal: „E business!”. Câţi bani crede că va câştiga FCSB în acest sezon 11:14 FotoIlie Năstase, prima reacţie după acuzele şocante ale fiicei sale adoptive Charlotte: „Am plătit o jumătate de milion de euro. Merită mai mult?” 10:58 Mihai Stoica, noi detalii despre accidentarea lui Florinel Coman: „Avem nevoie de el la meciul cu Dunajska”. Cât poate lipsi căpitanul roş-albaştrilor 10:33 VIDEOCe a declarat Laurenţiu Reghecampf după Neftchi Baku – Rapid Viena 2-1: „E o victorie mare pentru club şi pentru Azerbaidjan!” 10:02 Cum arată cotele pentru câştigarea titlului în Premier League, în sezonul 2022-2023. Cine este favorită între Manchester City şi Liverpool 9:52 Dumitru Dragomir a dat de pământ cu Universitatea Craiova: „Sergiu Hanca şi Rivaldinho sunt jucători de pluton”. Avertisment pentru Mihai Rotaru