"Aş fi putut ajunge ca Messi sau Ronaldo. Dar pur şi simplu nu am avut ambiţie. Am apreciat viaţa. Uneori am mai băut şi un pahar de vin la cină.
Leo şi Cristiano sunt diferiţi, ei au făcut numeroase sacrificii. Şi cariera mea a fost incredibilă", a spus fostul mijlocaş olandez pentru jurnalistul italian Gianluca Di Marzio.
Sneijder a câştigat tripla istorică cu Inter
Sneijder este unul dintre jucătorii care se pot lăuda că au câştigat tripla istorică Liga Campionilor – campionat – cupă. A reuşit performanţa cu Inter, în 2010, unde era coleg cu Cristi Chivu.
În acelaşi an, Olanda lui Sneijder a fost vicecampioană mondială. Portocala Mecanică a fost învinsă cu 1-0 de Spania.
- Cristiano Ronaldo şi Lionel Messi sunt printre cei mai buni jucători din istorie
- Cei doi au câştigat împreună 11 trofee Balonul de Aur
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Dinamo Kiev s-a săturat de Vladislav Blănuță. Verdictul unui fost mare atacant rus: “Nu știe unde să-l trimită”
- “E negru, dar va ieși alb”. Scandal înainte de Cupa Africii. Antrenorul lui Ngezana, acuzat de rasism și sexism
- Recordul lui Gică Hagi de la Galatasaray, egalat după 24 de ani. Borna la care a ajuns Mauro Icardi
- Antrenorul PSV-ului, dezamăgit de Dennis Man și colegii săi după o victorie “thriller”: “Mă așteptam la altceva”
- Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute






























