Cei doi apărători s-au întors recent de la echipele naționale. Pe lângă Bonucci și Demiral, Juventus este aproape să-l piardă și pe Giorgio Chiellini, incert pentru următoarea partidă de campionat. În acest context, Drăgușin ar putea să prindă din nou primul "11" al bianconerilor.
Covid-19 | Player tests positive https://t.co/XPn9LGWdgl pic.twitter.com/ibaAHzN00u
— JuventusFC (@juventusfcen) April 1, 2021
Radu Drăgușin ar putea fi titular în Juventus – Torino
Juventus va întâlni rivala locală, Torino, sâmbătă, în etapa a 29-a din Italia. Dacă Drăgușin își va face apariția pe teren, va fi al doilea meci din acest sezon de Serie A pentru puștiul de 19 ani. Are două partide și în Cupă și una în Champions League.
Radu Drăgușin a făcut parte și din lotul naționalei de tineret pentru Campionatul European U21. Adrian Mutu l-a folosit într-un singur meci, remiza albă cu Germania, din ultima etapă a grupelor.
Juventus are mare nevoie de victorie împotriva lui Torino. Bianconerii sunt doar pe locul al treilea în Serie A, la 10 puncte în urma liderului Inter. Echipa lui Pirlo a pierdut surprinzător în runda precedentă, 0-1 cu Benevento.
Radu Drăgușin semnează un contract fabulos
Florin Manea, agentul lui Radu Drăgușin, a confirmat că jucătorul a ajuns la un acord pentru prelungirea contractului cu Juventus. Pentru a juca în continuare alături de Cristiano Ronaldo, puștiul de 19 ani a refuzat ofertele primite din Premier League şi Bundesliga.
"Probabil că semnează cu Juventus. În mare parte, da, semnează! E un jucător crescut de Juventus, de la 16 la 19 ani, s-a obișnuit, îl cunoaște lumea. Poate nu te acomodezi în alt campionat. Poți oricând să pleci de la Juventus la RB Leipzig sau Crystal Palace. Invers e mai greu", a declarat Florin Manea.
Bianconerii i-au propus un contract valabil pe cinci sezoane şi ar putea primi, anual, un salariu de până la un milion de euro! Drăguşin a triumfat cu Juventus Supercupa Italiei
- Pirlo are probleme în apărare
- Radu Drăgușin ar putea să fie titular
- Canada - Bosnia-Herţegovina e în direct vineri, de la 22:00, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- SUA - Paraguay e în direct sâmbătă, de la ora 04:00, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din-Statele-Unite, Canada şi Mexic
- Primele lovituri date de Mirel Rădoi în această vară! Gaziantep aduce un atacant cu 22 de goluri în 18 meciuri
- Primul transfer mare în Premier League din această vară! Acordul lui Mourinho, ultimul obstacol
- Schimbare istorică în fotbal! FIFA a aprobat noul regulament: fiecare contract va avea clauză de reziliere
- „Întâlnire de gradul III la Gaziantep!” Turcii anunță ce urmează pentru Mirel Rădoi
































