Suma totală pe care acesta a cheltuit-o a fost de 9.255 de euro, iar cei 13 ani petrecuţi la club n-au mai contat. Molde i-a reziliat contractul căpitanului, care şi-a recunoscut fapta.
"Cred că este trist să îmi închei cariera la Molde în acest fel, dar realizez că acţiunile mele au spulberat încrederea celor de aici. Îmi cer scuze în faţa familiei, a prietenilor, a jucătorilor, a clubului şi a fanilor care o iubesc pe Molde pentru că aventura mea s-a încheiat aşa", a declarat Forren pentru site-ul oficial al clubului norvegian.
Căpitanul va restitui banii
Potrivit sursei citate, căpitanul Forren va returna întreaga sumă pe care a folosit-o pentru a se distra în casino.
"Am luat iniţiativă şi îmi voi trata dependeţa de jocuri de noroc. Urmez un tratament şi sunt determinat să fac curăţenie în urma mea. Vreau să las această boală în urmă pentru totdeauna. Ştiu că mai am multe de arătat pe terenul de fotbal", a mai declarat fostul fotbalist al lui Molde.
- Căpitanul lui Molde a fost dat afară de club
- Acesta cheltuise în casino banii strânşi din amenzile din vestiar
- Vegard Forren şi-a cerut scuze public
- Norvegia - Franţa e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Senegal - Irak e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Cu cine ar putea semna Răzvan Lucescu! Antrenorul român a pregătit în trecut o rivală a acestei echipe
- “Lovitură pe piața transferurilor”. Georgi Milanov și-a găsit echipă după ce a plecat de la Dinamo
- Unde a ajuns să antreneze Devis Mangia, fostul antrenor al Universității Craiova
- Zeljko Kopic, pe lista unui club din străinătate. Fostul antrenor de la Dinamo poate înlocui un campion mondial
- Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

































