Închide meniul

Scandal cât casa! Căpitanul lui Molde, dat afară după ce a "spart" în cazinou banii luaţi de la colegi

Antena Sport Publicat: 30 mai 2020, 15:38

Comentarii
Scandal cât casa! Căpitanul lui Molde, dat afară după ce a "spart" în cazinou banii luaţi de la colegi

Vegar Forren a fost dat afară dintr-un motiv incredibil

Suma totală pe care acesta a cheltuit-o a fost de 9.255 de euro, iar cei 13 ani petrecuţi la club n-au mai contat. Molde i-a reziliat contractul căpitanului, care şi-a recunoscut fapta. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Cred că este trist să îmi închei cariera la Molde în acest fel, dar realizez că acţiunile mele au spulberat încrederea celor de aici. Îmi cer scuze în faţa familiei, a prietenilor, a jucătorilor, a clubului şi a fanilor care o iubesc pe Molde pentru că aventura mea s-a încheiat aşa", a declarat Forren pentru site-ul oficial al clubului norvegian. 

Căpitanul va restitui banii

Potrivit sursei citate, căpitanul Forren va returna întreaga sumă pe care a folosit-o pentru a se distra în casino. 

"Am luat iniţiativă şi îmi voi trata dependeţa de jocuri de noroc. Urmez un tratament şi sunt determinat să fac curăţenie în urma mea. Vreau să las această boală în urmă pentru totdeauna. Ştiu că mai am multe de arătat pe terenul de fotbal", a mai declarat fostul fotbalist al lui Molde. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04 23 oct.
Universitatea Craiova – Noah LIVE TEXT (22:00). Oltenii lui Mirel Rădoi caută primele puncte în Conference League
23:57
Real Madrid – Juventus 1-0. Bellingham a adus victoria pe Bernabeu. Liverpool s-a distrat la Frankfurt. Toate rezultatele
23:47
Jude Bellingham a „spart gheața” și a marcat primul gol al sezonului la Real Madrid. Reușită cu noroc în meciul cu Juventus
23:44
Victor Pițurcă, anunț categoric despre viitorul Stelei: “MApN nu mai poate investi! Ăsta e adevărul”
23:01
Edi Iordănescu, anunț despre viitorul lui după ședința cu oficialii Legiei Varșovia: „Nu m-am uitat la bani”
22:26
Lennart Karl l-a depășit pe Toni Kroos după golul marcat în Bayern – Brugge. Reușită de senzație pentru puștiul bavarezilor
1 Solicitare făcută UEFA pentru excluderea FCSB-ului din competiţii europene 2 Generalii i-au făcut preţul lui Gigi Becali pentru marca Steaua: 11,4 milioane de dolari! Ce a decis patronul FCSB 3 Ioan Varga a primit ofertă pentru clubul CFR Cluj! Decizia patronului a fost imediată: “Ne facem de râs” 4 Oraşul din România unde Ion Țiriac pregăteşte o investiţie de sute de milioane de euro. Construcţia gigant pe care o plănuieşte 5 Antonio Conte a răbufnit după ce Dennis Man şi PSV au distrus-o pe Napoli, în Champions League 6 Cristi Chivu a surprins pe toată lumea și a lămurit situația: “Nu mi-a venit alt cuvânt, sunt român”
Citește și