Preşedintele clubului la care evoluează Radu Drăguşin a fost reţinut într-un dosar de infracţiuni financiare
Preşedintele clubului Sampdoria, Massimo Ferrero, a fost reţinut, luni dimineaţă, de Garda Financiară italiană într-un dosar de infracţiuni comerciale, informează gazzetta.it, citat de news.ro.
În acelaşi dosar, alte cinci persoane au fost plasate în arest la domiciliu. Clubul Sampdoria nu este implicat în acest caz, instrumentat de procuratura regiunii Calabria.
Ferrero a fost în tribune la meciul pierdut de Sampdoria, scor 1-3, duminică, pe teren propriu, în faţa formaţiei Lazio. La gazde, fundaşul Radu Drăguşin a început partida rezervă, fiind introdus pe teren după pauză, în locul lui Alex Ferrari. În acel moment, oaspeţii aveau deja 3-0.
Massimo Ferrero voia să vândă Sampdoria
Massimo Ferrero a cumpărat clubul Sampdoria în 2014, de la familia Garrone. În urmă cu doi zile, el declara într-un interviu acordat presei italiene că se simte obosit şi că este în căutarea unor invesitori care să preia clubul Sampdoria.
După 16 etape, echipa din Genova ocupă locul 15 în clasamentul Serie A, cu 15 puncte, la egalitate cu Venezia, de pe locul 16 şi la cinci puncte de Genoa, de pe locul 18, primul care duce în Serie B la finalul sezonului.
- Scandal în Serie A
- Massimo Ferrero, preşedintele Sampdoriei, a fost arestat
- WTT Champions Yokohoama 2026 se vede în AntenaPLAY (4-9 august)
- AC Milan - Inter, e pe 5 august, de la ora 14:05, în AntenaPLAY
- PSV – AZ Alkmaar 0-4. Dennis Man şi colegii săi, umiliţi în AntenaPLAY
- Nota primită de Dennis Man, după umilinţa suferită de PSV în Supercupa Olandei cu AZ Alkmaar
- Transferul „bombă” pe care Inter Miami îl vrea! Leo Messi, coleg cu legenda din Premier League
- Amicalul Barcelonei a fost anulat! Catalanii au refuzat imediat când au auzit alternativa
- ”Cutremur” în fruntea FIFA! Gianni Infantino își poate da demisia. Ce presiuni se fac la nivelul forului mondial

































