Scene halucinante în Anglia! Jurgen Klopp, la un pas de bătaie cu Mikel Arteta. Staff-urile au intervenit imediat pentru a-i despărţi

Alexandru Ivan Publicat: 20 noiembrie 2021, 21:37

Comentarii
Scene halucinante în Anglia! Jurgen Klopp, la un pas de bătaie cu Mikel Arteta. Staff-urile au intervenit imediat pentru a-i despărţi

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Conflictul a pornit de la un contact dur petrecut între senegalezul Sadio Mane și japonezul Takehiro Tomiyasu, în minutul 32. Arteta și-a ieșit din minți că arbitrul Michael Oliver nu a dictat fault pentru echipa sa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jurgen Klopp, la un pas de bătaie cu Mikel Arteta

Nici Jurgen Klopp nu s-a lăsat mai prejos și a sărit să-l confrunte pe omologul său de pe banca lui Arsenal. Cei doi și-au aruncat cuvinte dure și au fost stăpâniți cu greu de oamenii de pe margine. Conflictul a fost aplanat abia după câteva minute. A fost nevoie de intervenția celor două sfaff-uri tehnice pentru a-i potoli pe cei doi antrenori.

VIDEO AICI CU CONFLICTUL DINTRE JURGEN KLOPP ȘI MIKEL ARTETA

Peste numai câteva minute, Liverpool a deschis scorul, culmea, prin același Sadio Mane. Jurgen Klopp s-a bucurat nebunește chiar în fața lui Mikel Arteta.

Reclamă
Reclamă

Liverpool – Arsenal 4-0

În final s-a terminat 4-0 pentru Liverpool, care ține pasul în lupta la titlu cu Chelsea și Manchester City. După reușita lui Mane, și-au mai trecut numele pe lista marcatorilor și Diogo Jota, Mohamed Salah și Takumi Minamino.

A fost prima victorie pentru Liverpool după două etape în care echipa lui Jurgen Klopp a remizat acasă cu Brighton, 2-2, și a pierdut în deplasare cu West Ham, 2-3. Pentru Arsenal, a fost prima înfrângere după trei victorii consecutive.

Liverpool se menține pe locul secund în Premier League, cu 25 de puncte, la 4 lungimi în urma liderului Chelsea. Arsenal a ratat șansa să urce în top 4 și rămâne pe poziția a cincea, cu 20 de puncte.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va avea mai multe goluri marcate la Mondiale la finalul World Cup 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:06

LIVE VIDEOCehia – Africa de Sud 1-0, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Cele două echipe caută primul succes

18:50

Trei dintr-un foc. Dinamo a oficializat primele transferuri ale verii: “Investiție pentru viitor”

18:46

Jucătorul naţionalei României, pe urmele lui Ciprian Marica. Ce formaţie din Germania l-a ofertat

18:33

Real Madrid pregătește mega-oferta de 220 de milioane de euro! Totul pentru marele vis al lui Florentino Perez

18:25

Motivul pentru care Cristiano Ronaldo n-a fost scos de pe teren în Portugalia – RD Congo. Dezvăluirea jurnaliștilor

17:45

Decizia radicală pregătită de staff-ul de la FCSB pentru noul sezon. Roș-albaștrii, pe urmele lui Gică Hagi

1 Gigi Becali s-a răzgândit! Nu-i mai prelungeşte contractul. O nouă plecare de la FCSB 2 FCSB, transfer nou! Jucătorul vine direct la reunire și acoperă un post deficitar 3 Nuno Campos a decis: 2 jucători de la Dinamo, liberi să se transfere 4 Rapid l-a transferat pe Tobias Christensen. Unde a plecat şi câţi bani încasează Şucu 5 Imaginea care spune totul! Reacţia genială a lui Erling Haaland după hattrick-ul lui Lionel Messi la Cupa Mondială 2026 6 Tragerea la sorți pentru turul 2 preliminar din Conference League. Cu cine joacă CFR Cluj și FCSB
Citește și