Scene incredibile în Mallorca – Barcelona. Un fan a pătruns pe teren, deşi partida s-a jucat cu porţile închise

Valentin Pîrcălabu Publicat: 14 iunie 2020, 5:24

AFP7 / Guillermo Sanchez via Hepta

Mallorca - Barcelona s-a terminat 0-4

Messi a fost omul meciului. A dat două pase decisive şi un gol. Faza meciului s-a petrecut în minutul 53 şi nu l-a avut în prim plan pe starul argentinian.

Deşi partida s-a jucat cu porţile închise, un fan a pătruns pe teren îmbracta în tricoul naţionalei Argentinei. După ce a făcut o poză cu Jordi Alba, respectând reguluile de distanţare socială, acesta s-a îndreptat spre starul argentinian. Fanu a fost oprit, pâmă la urmă, de stewarzi şi condus în afara arenei.

"A fost o experiență frumoasă. Am sărit un gard de 2 metri. Visul meu e să am o poză cu Messi. Am mers aproape de el, am făcut poze, dar poliția m-a obligat să le șterg", a explicat fanul, potrivit Marca

Mallorca-Barcelona 0-4. Catalanii, victorie clară după pandemie

Gruparea blaugrana a avut nevoie de numai două minute pentru a deschide scorul, prin Arturo Vidal. Până la pauză s-a făcut 2-0. Messi l-a servit pe Braithwaite, care a înscris primul său gol pentru Barcelona. Este al 3-lea danez care a reușit această performanță.

După pauză, căpitanul oaspeților a mai oferit o pasă de senzație. L-a găsit ideal pe Jordi Alba care, plecat de la limita ofsaid-ului, l-a învins cu ușurință pe portarul advers.

În prelungiri și-a trecut și Messi numele printre marcatori. A înscris din interiorul careului și a stabilit rezultatul final, 4-0 pentru Barcelona.

Se califică naţionala României în "sferturi" la EURO 2024?

Live Antena Sport

Gigi Becali, uluit de un jucător al naționalei României: „Cel mai bun de departe! Va costa 20 de milioane de euro!”

11:31

„Nu-l scoate nici Mbappe din echipă!” Marea dilemă a lui Gigi Becali, după transferul lui Marius Ştefănescu la FCSB

11:24

„A mizat pe rugăciunea mea!” Gigi Becali, mesaj pentru Edi Iordănescu după calificarea României. Anunț despre Florinel Coman

11:09

Gigi Becali primește o sumă uriașă după calificarea României în optimi la EURO 2024! Câți bani încasează echipele din Liga 1

10:58

„Olanda nu e favorită!” Mihai Stoichiţă, euforic după ce România s-a calificat în optimi la EURO: „Mămăligarii au câştigat grupa”

10:45

VIDEOImagini pentru istorie cu bucuria jucătorilor României după calificarea în optimi la EURO 2024! Sărbătoare de pomină

1 VIDEOLando Norris va pleca din pole position position în Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei. Verstappen pe 2, Hamilton pe 3 2 FotoIvana Knoll a încins atmosfera la Croaţia – Italia! Apariţie „fierbinte”, cu care a atras toate privirile 3 Belgia – România 2-0. „Tricolorii” au rămas pe primul loc în „grupa morţii” de la EURO 2024. Tielemans şi De Bruyne au marcat 4 Foto„Echipa din spatele echipei!” Iubitele și soțiile „tricolorilor”, fotografie de colecție de la EURO 2024 5 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu al Spaniei, în direct pe Antena 1 şi live stream în AntenaPLAY! Spectacol la Barcelona 6 Foto„De Bruyne, Lukaku, pregătiţi-vă!” Sora lui Radu Drăguşin face senzaţie pe TikTok. Imagini virale cu Meira Drăguşin