Scene incredibile în Mallorca – Barcelona. Un fan a pătruns pe teren, deşi partida s-a jucat cu porţile închise

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 14.06.2020, 5:24

Barcelona a făcut spectacol în primul meci după pandemie. A câştigat cu 4-0 la Mallorca şi s-a distanţat la 5 puncte de Real Madrid. Trupa lui Zidane va juca astăzi cu Eibar.

Mallorca - Barcelona s-a terminat 0-4

AFP7 / Guillermo Sanchez via Hepta

Messi a fost omul meciului. A dat două pase decisive şi un gol. Faza meciului s-a petrecut în minutul 53 şi nu l-a avut în prim plan pe starul argentinian.

Deşi partida s-a jucat cu porţile închise, un fan a pătruns pe teren îmbracta în tricoul naţionalei Argentinei. După ce a făcut o poză cu Jordi Alba, respectând reguluile de distanţare socială, acesta s-a îndreptat spre starul argentinian. Fanu a fost oprit, pâmă la urmă, de stewarzi şi condus în afara arenei.

"A fost o experiență frumoasă. Am sărit un gard de 2 metri. Visul meu e să am o poză cu Messi. Am mers aproape de el, am făcut poze, dar poliția m-a obligat să le șterg", a explicat fanul, potrivit Marca

Pitch invader in a closed door game LMAOOOOOO pic.twitter.com/afrbN84LC0
— ً (@VaIverdeSZN) June 13, 2020

Mallorca-Barcelona 0-4. Catalanii, victorie clară după pandemie

Gruparea blaugrana a avut nevoie de numai două minute pentru a deschide scorul, prin Arturo Vidal. Până la pauză s-a făcut 2-0. Messi l-a servit pe Braithwaite, care a înscris primul său gol pentru Barcelona. Este al 3-lea danez care a reușit această performanță.

După pauză, căpitanul oaspeților a mai oferit o pasă de senzație. L-a găsit ideal pe Jordi Alba care, plecat de la limita ofsaid-ului, l-a învins cu ușurință pe portarul advers.

În prelungiri și-a trecut și Messi numele printre marcatori. A înscris din interiorul careului și a stabilit rezultatul final, 4-0 pentru Barcelona.

Lionel Messi împlinește 34 de ani
Fotbal extern • 14:03
Joan Laporta, cadoul ideal pentru aniversarea lui Lionel Messi! Starul argentinian, așteptat să semneze azi prelungirea cu Barcelona
Sergio Busquets a început să plângă după Slovacia - Spania 0-5
Euro 2020 • 23 iunie, 23:06
EURO 2020 | Sergio Busquets a început să plângă după Slovacia – Spania 0-5. „A fost o perioadă grea. Zece zile am stat în casă!”
Gică Popescu a fost invitat la AS.ro LIVE
Fotbal • 23 iunie, 15:58
Povestea transferului lui Popescu la Barcelona! ”Baciul” a renunțat la o sumă uriașă de la el: ”Nu se înțelegeau cu Tottenham la bani!” Catalanii l-au anunțat cu un an mai devreme că o să-l cumpere
Un bărbat a stat nemâncat timp de 382 de zile. Ce au descoperit medicii
LIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Programul complet al „optimilor” şi oraşele în care se vor juca super-meciurile de la turneul final
1
12:57 Ali Daei, prima reacție după ce Cristiano Ronaldo i-a egalat recordul istoric. Starul portughez, de neoprit la Euro 2020 12:29 Robert Lewandowski, demoralizat după eliminarea Poloniei de la Euro 2020: „Golurile mele au fost în zadar!” 12:00 VIDEOScandal uriaș în meciul Braziliei de la Copa America! Roberto Firmino a marcat după ce mingea s-a lovit de arbitru 11:42 EXCLUSIV AS.ro LIVE„Nu așa, mă! Sunteți boschetari?” Adrian Pitu, povești de senzație cu Ilie Dumitrescu: „Bea cu paharul, mă, nu cu sticla!” 10:51 Simona Halep, interviu total pentru englezi, înainte de Wimbledon. Cum a bătut-o pe Serena şi detalii despre operaţia care i-a schimbat viaţa 10:43 FotoEURO 2020 | Cristiano Ronaldo, momente inedite alături de Kylian Mbappe și Karim Benzema! Imagini memorabile după Franța – Portugalia 2-2 10:12 Uite cehul, nu e cehul! Plzen nu renunță ușor la Ondrasek. Condițiile în care ar putea ajunge atacantul la FCSB 10:10 Germania – Ungaria 2-2. Maghiarii, aproape de un rezultat istoric! „Ar fi fost de neimaginat. Din orice altă perspectivă, suntem printre cele mai bune echipe din lume” 10:04 FotoGermania – Ungaria 2-2 | Imaginile disperării pentru maghiari! Jucătorii s-au prăbușit pe gazon după finalul dramatic împotriva nemților 9:29 Germania – Ungaria 2-2 | Bild le-a desființat pe starurile lui Joachim Low: „Ne-am calificat, dar nu știm de ce”