VIDEO

Scene şocante în timpul unui meci din Azerbaidjan! Nocturna a fost pusă la pământ din cauza vântului puternic

Alex Masgras Publicat: 23 decembrie 2023, 17:19

Comentarii
Scene şocante în timpul unui meci din Azerbaidjan! Nocturna a fost pusă la pământ din cauza vântului puternic

Stâlpul a fost pus la pământ de vânt / Captură Twitter

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Au fost scene şocante în timpul unui meci din Azerbaidjan! Partida dintre Turan şi Araz din prima ligă a campionatului din Azerbaidjan a fost întreruptă în minutul 81.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Din cauza vântului extrem de puternic, unul dintre stâlpii instalaţiei de nocturnă a cedat şi a fost pus la pământ. Meciul a fost întrerupt, iar ultimele minute se vor disputa mâine.

Scene şocante în timpul unui meci din Azerbaidjan!

Partida dintre Turan şi Araz din etapa cu numărul 18 din Azerbaidjan a fost întreruptă după un incident nemaintâlnit pe stadioanele de fotbal. Vântul puternic a făcut ravagii, iar unul dintre stâlpii instalaţiei de nocturnă a fost pus la pământ. Din fericire, nimeni nu a fost rănit.

Incidentul a avut loc în minutul 81, la scorul de 2-1 pentru gazde. Partida se va relua mâine, de la ora 12:00 (ora locală).

Reclamă
Reclamă

Turan a deschis scorul în minutul 5 al partidei prin Nacafov, iar Bruno a majorat diferenţa în minutul 16. Oaspeţii au marcat şi ei prin Azzaoui, în minutul 58, care a marcat dintr-o lovitură de la 11 metri.

Turan se află pe locul 8 în Azerbaidjan, cu 19 puncte, în timp ce Araz se află pe locul 4, cu 26 de puncte. O înfrângere a celor de la Araz ar fi pe placul celor de la Neftci Baku, formaţia pregătită de Adrian Mutu. Echipa antrenorului român se află pe locul 5, cu 25 de puncte.

Reclamă

Adrian Mutu, aproape de a fi demis de la Neftchi Baku

Adi Mutu este aproape de a fi demis de conducătorii lui Neftchi Baku. Anunţul a fost făcut în Azerbaidjan de un cunoscut jurnalist. Acesta susţine că are informaţii de la club că „Briliantul” nu va mai prinde finalul anului ca antrenor la Nefchi.

Eşecul cu Qarabag (0-2) a scos-o din lupta la titlu pe Neftchi, care a ajuns pe locul 5, la 13 puncte de liderul Qarabag. Prosport.ro susţine că Mutu va ajunge la CFR, în locul lui Andrea Mandorlini.

Elchin Jafarov susţine că a primit un mesaj din partea conducerii lui Neftchi prin care era anunţat că zilele lui Adi Mutu la cârma echipei ar fi numărate.

„Am primit un mesaj, iar potrivit informațiilor private pe care le dețin, conducerea clubului vrea să-l demită pe român cât mai curând posibil. Se pare că vor lua o decizie în acest sens la sfârșitul acestei luni sau la începutul lunii viitoare”, a spus Elchin Jafarov.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă semifinala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:31

Universitatea Craiova pregăteşte trei transferuri. Mihai Rotaru confirmă mutările: “Avem nevoie urgent”

16:31

Alertă la Paris! Titularul lui Luis Enrique, șanse mari să nu joace în finala Champions League cu Arsenal

16:21

Mirel Rădoi, discuție aprinsă cu oficialii lui Gaziantep: „Posibilitatea despărțirii a ajuns în prim-plan”

16:13

Ștefan Târnovanu la Universitatea Craiova? Anunțul făcut de Mihai Rotaru: „Noi îl voiam”

16:01

“Ne-am urcat în vârful muntelui și am căzut în prăpastie”. Gâlcă, fără menajamente înainte de ultimul meci la Rapid

15:56

Valeriu Iftime dinamitează meciul cu FCSB. Declaraţia care îi va enerva teribil pe fanii bucureşteni

1 Daniel Pancu taie în carne vie! Dobre, OUT de la Rapid. Alţi 5 fotbalişti sunt pe lista de plecări 2 UPDATEJucătorul lui Dinamo a negat informațiile privind plecarea sa după meciul cu “U” Cluj: “Nimic adevărat” 3 Şi-a anunţat retragerea din fotbal după barajul Chindia – Farul 4 Daniel Pancu s-a înțeles cu Rapid! Toate detaliile mutării după două ore de negocieri cu Dan Șucu 5 Ioan Varga a făcut anunţul despre Edi Iordănescu la CFR Cluj la miezul nopţii 6 Doliu în sportul românesc! Un fost mare antrenor a murit la 84 de ani
Citește și