Scor ireal în fotbal! Austria Viena a reuşit o adevărată nebunie şi a dat 7 goluri în 8 minute. Scorul final a fost halucinant: 21-0

Antena Sport Publicat: 8 ianuarie 2022, 13:59

Score ireal în Austria

Un adevărat „măcel” a avut loc la amicalul dintre Austria Viena şi Mannsworth, o echipă din a patra ligă austriacă. Scorul final a fost 21-0, unul ireal pentru un meci de fotbal.

Austria Viena – Mannsworth 21-0

Un alt aspect ieşit din comun a fost modul în care s-au marcat ultimele 7 goluri. Austria Viena a reuşit performanţa incredibilă de a da 7 goluri în 8 minute. Astfel, Austria Viena a marcat ultimile 7 goluri între minutele 73 şi 81.

La pauză, scorul a fost 12-0. Austria Viena a ridicat piciorul de pe acceleraţie şi a mai marcat doar 9 goluri până la finalul partidei.

Austria Viena se află pe locul 7 în clasamentul primei ligi din Austria, la mare distanţă de liderul RB Salzburg. După 18 de etape, Austria Viena are 21 de puncte, cu 24 de puncte mai puţin decât RB Salzburg.

12:39 Gigi Becali, anunțul momentului despre situația lui Florinel Coman! Noi detalii despre accidentarea lui „Mbappe” 12:29 „Cu el am avut cea mai proastă relație!” Alexandru Bourceanu, dezvăluiri din perioada în care Costel Gâlcă o antrena pe FCSB! 12:02 Etapă decisivă pentru PAOK şi Răzvan Lucescu, în Superliga din Grecia! PAOK – AEK e live în AntenaPLAY, duminică, de la 19:30 11:56 Vladimir Screciu a fost tratat greșit și poate rata EURO 2024! Caz uluitor la Universitatea Craiova. Dezvăluiri și despre Mitriță 11:46 Nico Hulkenberg pleacă de la Haas la finalul sezonului de Formula 1™. Va ajunge la Sauber, din 2025! Anunțul oficial 11:36 Boris Becker a scăpat de faliment 11:14 Gică Hagi și-a anunțat obiectivul, înainte de FCSB – Farul! Pentru ce luptă „marinarii”, la meciul care poate decide campioana 10:35 „Are un caracter prea frumos!” Mihai Stoica nu crede că Risto Radunovic o va trăda pe FCSB! A exclus un nou „caz Bălgrădean” 10:15 Sebastian Vettel a numit cei mai buni piloți de Formula 1™ din istorie! A vorbit și despre cel mai mare rival 9:50 Dinamo – Voluntari LIVE TEXT 20:00. Meci crucial pentru salvarea de la retrogradare! „Câinii” nu își mai permit niciun pas greșit Vezi toate știrile