Rangers l-a inclus într-un top pe Ianis, care i-a cucerit definitiv pe fanii echipei de pe Ibrox Park. Fiul lui Gică Hagi se bate pentru distincția de ”cel mai bun tânăr jucător al anului”, alături de alți patru colegi: Joe Aribo (23 de ani), George Edmundson (22), Ryan Kent (23) și Niko Katic (23). De notat că Ianis este cel mai tânăr dintre ei.
Ianis Hagi, nominalizat la două categorii de Rangers
Ianis Hagi a intrat și la categoria ”cel mai bun frumos gol al anului”. El se află pe această listă datorită reușitei din meciul cu Rangers-Braga (3-2), din șaisprezecimile Europa League.
Golul lui Ianis de 1-2 a intrat în această categorie, iar alte 11 goluri îi fac concurență. Învingătorii vor fi aleși în urma voturilor fanilor, care se pot face AICI.
- Ianis Hagi, nominalizat la două categorii de Rangers
- Românul a impresionat la echipa scoțiană
- Hagi va juca trei ani pe Ibrox Park
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Lazio – Roma 1-1. Fiorentina – Parma 0-0. Ianis Hagi a marcat cu Aberdeen. Rezultatele zilei
- Denis Drăguş s-a accidentat din nou la Trabzonspor! Sezon de coşmar pentru atacantul naţionalei
- Horațiu Moldovan a promovat în Serie A! Sassuolo revine pe prima scenă a fotbalului italian
- Lovitură pentru Barcelona! Un titular s-a accidentat și poate rata finalul sezonului
- „Moment de magie” Reacţia scoţienilor după eurogolul cu care Ianis Hagi i-a adus un punct lui Rangers!