Închide meniul

Semifinalele Euro 2021 | Calificări dramatice pentru Portugalia şi Germania. Cum arată semifinalele

Antena Sport Publicat: 1 iunie 2021, 9:10 / Actualizat: 2 iulie 2025, 11:15

Comentarii
Semifinalele Euro 2021 | Calificări dramatice pentru Portugalia şi Germania. Cum arată semifinalele

Semifinalele Euro 2021 | Portugalia şi Germania s-au calificat

La finalul a 90 de minute de joc, Portugalia şi Italia erau la egalitate, scor 3-3. În prelungiri, portughezii s-au impus, scor 5-3. Pentru portughezi au punctat Mota ‘6, ’31, Ramos ’58, Jota ‘109 şi Conceicao ‘119, în timp ce pentru italieni au înscris Pobega ’45+1, Scamacca ’60 şi Cutrone ’89.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Semifinalele Euro 2021: Portugalia – Spania şi Germania – Olanda

După 90 de minute, Danemarca şi Germania erau la egalitate, 1-1. După 120 de minute de joc, scorul era 2-2, astfel că s-a trecut la executarea loviturilor de departajare.

Pentru Danemarca au marcat Faghir, în minutul 69, şi Nelsson ‘108 (penalty), în timp ce pentru nemţi au punctat Nmecha ’88 şi Burkardt ‘100. La loviturile de departajare s-a impus Germania, scor 6-5.

În semifinalele Euro 2021, la 3 iunie, Portugalia va juca împotrva Spaniei, iar Germania va întâlni Olanda.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:00
EXCLUSIVDecizia care poate fi decisivă luată de Mircea Lucescu la naţionala României
9:59
Sancţiuni uriaşe după imaginile şocante din America de Sud: “Fotbalul a pierdut, iar violenţele au câştigat”
9:39
Julian Nagelsmann şi-a pus la zid jucătorii, după Slovacia – Germania 2-0: “S-ar putea să chemăm jucători mai puţin talentaţi”
9:10
Încă 3 echipe au obţinut calificarea la World Cup 2026
8:52
Aryna Sabalenka – Amanda Anisimova este finala feminină de la US Open 2025
8:26
VIDEOLionel Messi, cu lacrimi în ochi la ultimul lui meci disputat în Argentina! Dublă spectaculoasă
1 Mircea Lucescu a numit jucătorul care are „ușa închisă” la echipa națională: “Prefer să nu-l mai chem” 2 Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026 3 “E ultimul preţ” Suma pe care i-a cerut-o Neluţu Varga lui Gigi Becali, pentru un nou transfer de la CFR la FCSB 4 Dinamo Kiev, reacție fermă după scandalul uriaș provocat de Vladislav Blănuță în Ucraina: „Greșeli din trecut” 5 Mesajul transmis de Vladislav Blănuță, după scandalul provocat în Ucraina. Ce a postat Dinamo Kiev 6 “Mi-e ruşine” Gigi Becali, o nouă decizie în legătură cu Vlad Chiricheş după ce l-a scos din echipa FCSB-ului
Citește și