Sergio Ramos nu mai rămâne la Real Madrid. ”Albii”-s supărați că SR4 a fost egoist și s-a operat!

Antena Sport Publicat: 10 februarie 2021, 9:32

Comentarii
Sergio Ramos nu mai rămâne la Real Madrid. ”Albii”-s supărați că SR4 a fost egoist și s-a operat!

Sergio Ramos a venit în 2005 la Real Madrid, de la FC Sevilla, contra a 27.000.000 de euro

”Căpitanul” celor de la Real Madrid, Sergio Ramos, a comunicat conducerii clubului că nu va accepta oferta de prelungire a contractului pe care o are și că va pleca, la finele acestui sezon, la ”un club european”, după cum a precizat ziaristul Siro Lopez, la emisiunea ”El Golazo de Gol”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După 16 ani pe ”Bernabeu”, Sergio Ramos a decis să pună capăt etapei sale ca jucător al lui Real Madrid, urmând a căuta o nouă aventură, probabil la cele trei grupări ce-i dau târcoale: Manchester United, Manchester City sau PSG. Conducerea celui mai galonat club din lume i-a oferit ”căpitanului” două posibilități de prelungire a contractului, ambele respinse. Fie o înțelegere pe doi ani, cu salariul redus 10% din cauza pandemiei, fie una pe o singură stagiune, pe aceeași sumă pe care o câștigă acum, adică 12 milioane de euro.

  • 4 Ligi ale Campionilor are Sergio Ramos cu Real Madrid

Jucătorul este supărat pentru că decizia luată a ”transpirat” în presă, clubul scoate flăcări pe nas și-l consideră egoist: s-a operat și va lipsi două luni de pe gazon, exact în momentul în care Zinedine Zidane are cea mai mare nevoie de el. 

Nici cu Varane apele nu-s liniștite. Campionul mondial ar putea fi vândut la finele acestui sezon pentru 50.000.000 de euro, pentru că angajamentul îi expiră și s-ar putea face nevăzut gratis în vara viitoare. În fața acestor situații, jurnaliștii spanioli au început deja să ”deseneze” apărarea lui Real Madrid în sezonul viitor, cu David Alaba ori Eder Militao printre titulari. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:42

„O rază de bucurie pentru o națiune în suferință!” Ce scria presa lumii după România – Argentina 1-1, la Mondialul din 1990

18:31

VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 12 martie

18:31

Ioan Ovidiu Sabău, răspuns sincer despre revenirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Să nu se înţeleagă că nu am respect”

18:31

Cât de important a fost VAR-ul în România? Peste 1.300 de faze analizate în acest sezon de Liga 1 și de cupă

18:06

“Ăsta e probabil ultimul sezon”. O legendă a lui Liverpool crede că Guardiola e la “ultimul dans” la Man. City

18:05

Lewis Hamilton e convins: “E un lider grozav! Va face ceea ce este corect pentru noi”

1 S-a supărat şi a plecat de la FCSB! Mihai Stoica a confirmat: “Am semnat încetarea contractului” 2 Gică Popescu ştie cine îl poate învinge pe Răzvan Burleanu în lupta pentru şefia FRF: “Unul singur” 3 Ce fost jucător de la Rapid a adus Mirel Rădoi la FCSB. A dat echipa în judecată, după şapte sezoane bifate în Giuleşti 4 Liber la FCSB! Ce anunţ face Iuliu Mureșan despre transferul lui Matei Ilie 5 Rapid vrea să transfere atacantul momentului din Liga 1! Şi FCSB s-a interesat de el 6 Gigi Becali a rostit trei nume: Băluță, Cicâldău şi Macalou! “Am făcut ce am vrut eu…”
Citește și