Închide meniul

Sergio Ramos s-a dat de gol! Detaliul prin care lasă de înțeles că nu mai rămâne la Real Madrid. S-a întâmplat la fel și cu Cristiano Ronaldo

Alexandru Ivan Publicat: 1 iunie 2021, 17:04

Comentarii
Sergio Ramos s-a dat de gol! Detaliul prin care lasă de înțeles că nu mai rămâne la Real Madrid. S-a întâmplat la fel și cu Cristiano Ronaldo

Sergio Ramos s-a dat de gol

Sergio Ramos s-a dat de gol. Real Madrid și-a prezentat echipamentul oficial pentru sezonul următor, însă căpitanul blanco nu a luat parte la campanie. În imaginile publicate de Real Madrid și Adidas, sponsorul care a creat tricourile de joc, nu este nicio urmă de Sergio Ramos.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sergio Ramos s-a dat de gol

Potrivit MARCA, veteranul de 35 de ani nici măcăr n-a fost prezent la sesiunea foto. Nu toți jucătorii participă la prezentarea noului echipament pentru următorul sezon, dar cazul lui Sergio Ramos este unul special.

În calitate de căpitan și lider al echipei, Sergio Ramos ar fi trebuit să fie vedeta campaniei. Absența lui nu are vreo legătură cu faptul că Ramos nu are contract cu brand-ul Adidas. El nu a lipsit niciodată de la prezentarea noului echipament. În plus, în fotografii apar jucători precum Rodrygo sau Vinicius, care au contracte separate cu alte firme.

Sergio Ramos mai are contract cu Real Madrid doar până la finalul lunii iunie. Nu există niciun semn că acesta ar fi ajuns la un numitor comun cu Florentino Perez, ba chiar se înmulțesc zvonurile că Ramos va pleca de la Real Madrid. David Alaba a semnat deja cu madrilenii, așa că Real este acoperită în cazul în care Ramos va pleca.

Reclamă
Reclamă

Cristiano Ronaldo a refuzat să ia parte la prezentarea noului echipament în 2018

Sergio Ramos este într-o situație similară cu cea în care s-a aflat Cristiano Ronaldo în aprilie 2018. Atunci, starul portughez a refuzat să pozeze în echipamentul lui Real Madrid pentru sezonul următor.

La prima vedere, fanii madrileni nu au băgat de seamă acest aspect. În schimb, experții marketingului știu că vedete precum Ramos sau Ronaldo nu au voie să lipsească din campaniile clubului.

Așa s-a făcut că, în vara lui 2018, Cristiano Ronaldo a plecat de la Real Madrid după 9 ani, semând cu Juventus. Sergio Ramos are 16 ani de când joacă pe Bernabeu, însă semnele nu sunt încurajatoare pentru fanii blanco.

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:11
VideoJurnal Antena Sport | Mircea Lucescu, nemulţumit după suspendarea lui Drăguş
21:09
Primele tensiuni la Craiova: Schimbat, Anzor a comentat la adresa lui Coelho!
20:50
FCSB – Feyenoord LIVE TEXT (22:00). Surprizele din primul 11 ale lui Charalambous. Echipa de start
20:40
Anzor a ratat un penalty în Universitatea Craiova – Sparta Praga! Şansă irosită de olteni
20:35
LIVE TEXTUniversitatea Craiova – Sparta Praga 0-1. Rrahmani deschide scorul!
20:13
Daniel Pancu a obţinut licenţa PRO şi a anunţat obiectivul de la CFR Cluj: “Obligatoriu”
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea” 4 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 5 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 6 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie
Citește și