Argentinianul este sigur că Juventus își poate apăra trofeul numai în cazul în care se vor disputa cele 12 etape rămase.
Maxi Lopez nu o vede pe Juventus deja campioană
Atacantul care a jucat nouă sezoane în Serie A știe că această ediție de campionat se va relua indiferent care sunt riscurile. E nevoie de o intervenție de la vârf pentru a se lua o altă hotărâre.
"Dacă în Italia se va urma modelul din Franța, atunci ar apărea un război mondial. Aici lucrurile sunt diferite. Președintele lui Lazio, Claudio Lotito, are un rol important la Federația de Fotbal. Pentru el era posibil să se joace și în urmă cu o lună. Deciziile trebuie să fie luate de o entitate mai importantă, precum UEFA sau FIFA", a declarat Maxi Lopez pentru TyC Sports.
După 26 de etape, Lazio are cu un singur punct mai puțin decât campioana en-titre, Juventus. Italia este cea mai afectată țară europeană de pandemia de Covid-19. Aproape 28.000 de persoane au murit din cauza infectării cu coronavirus.
- Juventus este campioana ultimelor opt ediții din Serie A
- Bianconerii ocupă primul loc în campionat
- Torinezii au un singur punct peste Lazio
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Ianis Hagi, gol din lovitură liberă în Goztepe – Alanyaspor! Românul nu mai marcase în campionat din noiembrie
- Fotbalistul vândut de Valeriu Iftime cu 50.000 de euro, gol fabulos în China! Reușită de 3 puncte pentru român
- Ilie Stan a semnat! Unde a ajuns fostul antrenor al FCSB-ului, care l-a înfruntat pe Gigi Becali
- Dennis Man, la un pas de istorie alături de PSV Eindhoven! Ce record poate stabili gruparea lui Peter Bosz
- “Îmi lipseşte” Fără echipă de la despărţirea de Legia Varşovia, Edi Iordănescu a spus unde vrea să antreneze!
































