Serie A se pregătește să revină! Cristiano Ronaldo, chemat de urgență la Torino

Antena Sport Publicat: 8 aprilie 2020, 10:46

Comentarii
Serie A se pregătește să revină! Cristiano Ronaldo, chemat de urgență la Torino

Cristiano Ronaldo este așteptat la echipa de club

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Potrivit Gazzetta dello Sport, italenii intenționează să reia campionatul pe 24 mai, iar pregătirile să înceapă la începutul lunii viitoare. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Juventus  și-a pus jucătorii în temă, dar situația este extrem de complicată pentru campioana Italiei. Juve are nu mai puțin de 9 fotbaliști, printre care și Cristiano Ronaldo, plecați în țările lor natale. Pe lângă aceștia, în echipă au fost depistate și trei cazuri de coronavirus. Dybala, Matuidi și Rugani au fost testați pozitiv și nu au ieșit încă din carantină. 

În Serie A se sună adunarea

Alte două mari cluburi din Italia, angrenate în lupta la titlu, Lazio și Inter, vor să înceapă pregătirile imediat după Paștele catolic, care va avea loc pe 12 aprilie. 

Președintele lui Lazio, Claudio Lotito, a spus că jucătorii sunt gata de antrenamente, iar Inter nu vrea să rămână în urmă. Echipa lui Antonio Conte are și ea mulți jucători plecați din Italia, care la revenirea la Milano vor fi nevoiți să petreacă 14 zile în carantină. Astfel, dacă aceștia se vor întoarce pe 13 aprilie, ar putea relua pregătirile abia la finalul lunii. 

Gazzetta dello Sport a anunțat și o posibilă dată la care meciurile s-ar putea relua. Jurnaliștii italieni susțin că 24 mai este cea mai optimistă variantă. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:45

Ousmane Dembele, triplă de senzație în prima repriză a meciului cu Norvegia! Performanță uluitoare contra „vikingilor”

22:35

LIVE VIDEONorvegia – Franţa 1-3. Dembele, hattrick de senzaţie! Norvegienii au “lovit” şi ei! Primă repriză “nebună”

22:27

Gigi Becali, ultimele detalii despre situația lui Florin Tănase: „L-am considerat prieten, nu mă așteptam”

21:58

Răzvan Lucescu, aproape de a semna în Arabia Saudită! Românul luptă cu un antrenor cu aproape 20 de ani mai tânăr

21:57

LIVE VIDEOSenegal – Irak 1-0, ACUM, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY. Dezastru: gol rapid şi eliminare

21:44

A câștigat 15 trofee cu Real Madrid, dar a plecat deși mai avea contract încă un an

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026? S-au stabilit patru meciuri 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi” 4 VideoGreşeală uriaşă de arbitraj în Ecuador – Germania. Gol marcat după ce Pavlovic i-a dat un picior în faţă unui adversar 5 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 6 Jucătorii care sunt aproape de transferul la Rapid: “Discuţii avansate!”
Citește și