Sezon nebun în UEFA Champions League. Toate meciurile din sferturi se dispută într-un singur oraş. Acesta a fost ales!

Antena Sport Publicat: 7 iunie 2020, 15:07

Comentarii
Sezon nebun în UEFA Champions League. Toate meciurile din sferturi se dispută într-un singur oraş. Acesta a fost ales!

Meciurile din Champions League se mută la Lisabona

Anunţul oficial va fi făcut pe data de 17 iunie, când va avea loc următoarea şedinţă a Comitetului Executiv. Totuşi, nu mai există dubii în ceea ce priveşte destinaţia aleasă de conducătorii fotbalului european.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Meciurile din Liga Campionilor se mută în Portugalia

Jurnaliştii de la Bild au aflat că Germania a pierdut cursa pentru găzduirea meciurilor de cinci stele. Nemţii au militat pentru Frankurt, dar UEFA au decis să îi dea câştig de cauză capitalei Portugaliei. Şanse mai aveau Moscova şi Istanbul.

Decizia a fost luată după ce s-a urmărit cu atenţie numărul cazurilor de Covid-19. S-a mai dorit şi ca nicio echipă să nu fie avantajată de propriul teren. În Portugalia au fost aproape 35.000 de persoane infectate, dar peste 20.000 dintre bolnavi s-au vindecat. În Rusia au fost raportate 467.000 de cazuri, iar în Germania aproximativ 183.000.

Sferturile de finală şi semifinalele Champions League nu se vor mai disputa în dublă manşă. A fost soluţia aleasă pentru a se reduce cât mai mult riscurile. Trebuie să se ia o decizie şi în privinţa confruntărilor rămase din optimi. Este vorba de Manchester City – Real Madrid, Bayern – Chelsea, Juventus – Olympique Lyon şi Barcelona – Napoli.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:32

Susținere masivă pentru Bosnia, la meciul istoric împotriva Italiei! Cine va fi prezent în tribune la Zenica

21:25

A refuzat FRF! Fostul antrenor de la FCSB i-a spus “NU” lui Burleanu: “Mie mi s-a propus”

21:05

Mesajul pe care selecţionerul Mircea Lucescu l-a transmis tricolorilor înainte de meciul Slovacia – România

20:57

VideoJurnal Antena Sport | Bîrligea are probleme medicale înaintea meciului Slovacia – România

20:51

UPDATESlovacia – România, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY (marţi, 21:45). Fără Mircea Lucescu pe bancă

20:51

Mircea Lucescu, director tehnic la o echipă din fotbalul românesc? Anunţul făcut de un oficial FRF

1 Rednic, semnal de alarmă: „Nu știu cum cei din jur nu au văzut asta” Ce a observat la Lucescu în Turcia 2 Doi jucători nu mai intră în planurile lui Gică Hagi la naţionala României. Gigi Becali ştie cine sunt 3 UPDATEPrimul verdict după ce Mircea Lucescu a fost internat. Anunțul oficial al spitalului 4 “Astăzi voi semna.” Transfer surpriză pentru Bogdan Vătăjelu 5 Ce lovitură dă Barcelona pe piaţa transferurilor! Anunţul făcut de Mundo Deportivo 6 Putin, anunț în ziua cea mare: „Rusia este pregătită”
Citește și